رحمانی فضلی:

وزیر کشور با اشاره به اهمیت فعالیت احزاب و گروه های سیاسی در کشور، بر لزوم بهره گیری از نظرات نخبگان و افراد با تجربه برای پر کردن خلاءهای قانون انتخابات کشور تاکید کرد.

به گزارش افکارنیوز ، عبدالرضا رحمانی فضلی در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، به ارائه گزارشی از عملکرد صد روزه وزارت کشور و برنامه های آتی این وزارتخانه در حوزه های مختلف اجرایی، سیاسی، امنیتی و اجتماعی پرداخت.

وی با بیان اینکه" فعالیت احزاب، گروه ها و شخصیتهای سیاسی و همچنین تضارب آرا و افکار، برای مردم سالاری دینی ضروری است" ، گفت: این مسأله می تواند رقابت را قانونمند و شفاف کند و در برهه هایی مثل انتخابات با استفاده از ظرفیت گروه های سیاسی، نخبگان، اجرائیون و اهالی تجربه، بازنگری جدی در قانون انتخابات را مد نظر قرار دهیم تا یکی انتخابات آزاد، سالم، مطمئن و در شأن ملت ایران داشته باشیم.

وزیر کشور تصریح کرد: البته تاکنون نیز انتخابات در کشور ما همینطور بوده است ولی باید خلاءهایی را که می تواند مشکل ساز باشد پر کنیم و توزیع قدرت در کشور متناسب با رای و خواست مردم در جهت خدمت به نظام مقدس جمهور اسلامی ایران اتفاق بیفتد.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از صحبت های خود، وزارت کشور را از نظر وظایف آن، وسیع ترین، بزرگترین و جامع ترین وزارتخانه دانست و افزود: تلاش ما این بوده که در چارچوب برنامه های آقای دکتر روحانی و قول ها و نگاه ایشان و همچنین با در نظر گرفتن نظرات نمایندگان مجلس برنامه ای جامع تهیه و آن را عملیاتی کنیم.

وی اضافه کرد: رویکرد وزارت کشور، توسعه محور است و در همین راستا ما سعی کردیم در انتخاب یاران و دوستان در وزارت کشور دقت لازم را به خرج دهیم و در ساختار این وزارتخانه نیز تغییراتی را اعمال کنیم.

وزیر کشور در پاسخ به پرسشی درباره روند انتخاب استانداران و اینکه از وی انتظار می رفت در مسیر این انتخاب ها تعجیل کند، اظهار کرد: نوع انتخاب استانداران در دولت آقای روحانی با دوره های قبل متفاوت بوده است. ما این مبنا را در نظر گرفتیم که مقدمه کار با هماهنگی و تعامل انجام می شود؛ در نتیجه این کار را بر اساس شاخص ها، مجمع نمایندگان استانها و نمایندگان ولی فقیه در استانها انجام دادیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه" ۹۰ درصد استانداران با اجماع نسبی انتخاب شده اند" ، خاطرنشان کرد: قانون برای ما وقت تعیین نکرده است. برای ما کیفیت مهمتر از کمیت است. استانداران فعلی افرادی با تجربه، مفید، با نگاه اعتدالی، با قدرت تعامل بالا و مسلط بر کارشان هستند.

وی همچنین درباره موضوع امنیت نیز اظهار کرد: به دنبال این هستیم که با بسیج کردن و تجهیز همه امکانات و ظرفیت ها شرایط را به گونه ای فراهم کنیم تا امنیت مقوله ای مستمر، دائمی و پایدار باشد.

وزیر کشور ادامه داد: در این راستا تلاش ما این بوده که در ارتباط با مناطق شرقی و غربی جلسات مستمری در شورای توسعه امنیت داشته باشیم و پروژه هایی را نیز برای این مناطق در نظر داریم که با محقق شدن آنها می توانیم اطمینان دهیم که سرمایه گذاری و اشتغال در این مناطق مورد توجه قرار بگیرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات