ترکان:

مشاور عالی رئیس جمهور در خصوص اظهارات امروز مطهری در مجلس گفت: آقای روحانی از من خواستند که در انتصابات مناطق آزاد از افراد جوان و محلی استفاده کنم.

به گزارش افکارنیوز ، اکبر ترکان مشاور عالی رئیس جمهور با اشاره به دعوت رئیس جمهور سابق از حسن روحانی برای مناظره با بیان اینکه آقای احمدی نژاد همطراز آقای روحانی نیست، اعلام کرد: تلاش می کنیم فردی را از دولت یازدهم که به لحاظ اعتبار علمی و اجتماعی هم رتبه آقای احمدی نژاد باشد، برای این مناظره دعوت کنیم.

وی با اشاره به مناظره های جنجالی سال ۸۸ و تأکید بر این مطلب که در آن مناظره ها دولت های قبلی فرصت پاسخگویی به اتهامات مطرح شده را نداشتند اظهار داشت: علی رغم اینکه به این دعوت خوشبین نیستم و پیش از همه چیز باید راستگویی آقای احمدی نژاد برای من مسجل شود، برای این مناظره در فضای آماری اعلام آمادگی می کنم.

ترکان در پاسخ به این سؤال که با توجه به شعار دولت یازدهم به عنوان دولت «راستگویان و درستکاران» احساس نمی شود که تقاضای راستگویی نوعی توهین به رئیس جمهور سابق تلقی شود، گفت: آقای احمدی نژاد در ارائه آمار در روزهای انتهایی دولت خود به نوعی سیاسی کاری انجام داد، کسانی که گزارش صد روزه دولت یازدهم را تهیه کرده اند همان افراد منصوب آقای احمدی نژاد هستند، رئیس مرکز آمار ایران، مسئول خزانه کل کشور، مسئولین تولید حساب های ملی در بانک مرکزی در دولت جدید هیچ تغییری نکرده اند، سیاسی کاری اشخاص و عدم صداقت آنها سبب تصور می شود، رئیس جمهور سابق در گزارشات چند ماه پایانی دولت خود اطلاعات صحیحی به مردم نداد.

ترکان با بیان اینکه احمدی نژاد دیگر رئیس جمهور نیست اظهار داشت: پیشنهاد می کنم رؤسای سابق جمهوری با یکدیگر مناظره کنند.

«برادرانه به آقای احمدی نژاد پیشنهاد می کنم که از پیشگاه ملت معذرت خواهی و از پیشگاه خدا طلب مغفرت کند زیرا خسارت های فراوانی به کشور در حوزه اقتصاد، سیاست و اعتماد مردم به دولت وارد کرده است» .

ترکان با طرح این ادعا که مزاج احمدی نژاد با فضای آرام سازگاری ندارد، گفت: مدتی است که کشور آرام است و ما شاهد رفتارهای منطقی در همه عرصه های حکومتی هستیم و این وضعیت مورد پسند احمد ی نژاد نیست.

وی با اعلام بی اطلاعی از اینکه این دعوت به رؤیت شخص حسن روحانی رسیده است، گفت: من نه به عنوان نماینده دولت بلکه به عنوان شخص «اکبر ترکان» حاضر به مناظره با احمدی نژاد هستم.

ترکان در خصوص نطق امروز علی مطهری در صحن علنی مجلس مبنی بر تذکر رئیس جمهور به وی در مورد انتصاب افراد مسن در مناطق آزاد، گفت: آقای روحانی از من خواستند که در انتصابات مناطق آزاد از افراد جوان و محلی استفاده کنم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات