یک عضو هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در جمع خبرنگاران ضمن ابراز امیدواری از این که این پرونده به صورت خاص توسط قوه قضاییه مورد رسیدگی قرار بگیرد گفت: نباید سرمایه گذاری شستا حیات خلوت دولت شود

به گزارش افکارنیوز ، نادر قاضی پور عضو هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در جمع خبرنگاران در این زمینه اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی به طور مستقیم ۳۵ میلیون نفر را تحت پوشش دارد و مجلس از بعد نظارت باید دقت کند که حقوق مردم حیف و میل نشود اما متاسفانه هیات مدیره صندوق پولهای هنگفتی را بابت پاداش پرداخت کرده اند.

قاضی پور با اشاره به واردات برخی مواد اولیه تاریخ گذشته برای داروها نیز گفت: متاسفانه وزارت بهداشت در این مورد برخورد نکرده و وسایل بهداشتی تاریخ گذشته وارد شده و وزیر هم پاسخ روشنی را نداده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی به ویژه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس باید رسما به این مساله رسیدگی کند و ما قسم خورده ایم که از بیت المال صیانت کنیم.

این عضو هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی با اشاره به این که نوربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی باید مدیران این نهاد را عوض کند گفت: برخی از افرادی که الان مشغول به کار هستند از افرادی اند که مورد اتهام می باشند و همچنین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید پاکسازی مسیر را در این حوزه انجام دهد.

قاضی پور با تاکید بر این که نباید سرمایه گذاری شستا هیات خلوت دولت شود، گفت: متاسفانه در شمال آذربایجان غربی شرکت شستا اقدام به خرید کارخانه ای کرده که چهار میلیارد تومان بابت آن پول پرداخت شده است و یکی از نمایندگان دور قبل هم پیگیر این موضوع بوده؛ این مبالغ را چه کسانی خوردند باید با آنها برخورد شود. لذا از آقای ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، انتظار می رود که این موضوع را باز کرده و با تشکیل پرونده متهمان را به دادگاه بفرستد.

قاضی پور ابراز امیدواری کرد که پس از قرائت گزارش سازمان تامین اجتماعی دادستان کل کشور و قوه قضاییه به این پرونده به صورت ویژه رسیدگی کند.

وی تاکید کرد: پولی که ازکارگران گرفته شده است باید عودت داده شود چه آقای عباسی و چه شیخ الاسلامی وزرای سابق و برخی مسئولان دستگاه های مرتبط باید پولی را که گرفته اند پس دهند.

قاضی پور تصریح کرد: این سکه هایی که در عرض دو سال داده شده اگر آقای ربیعی آنها را جمع کند و به حساب صندوق تامین اجتماعی بریزد یقینا پول هنگفتی می شود.

وی درباره ی این سوال که گزارشی مبنی بر فعالیت بابک زنجانی در پرونده ای مربوط به تامین اجتماعی ارائه شده است گفت: هیچ کسی جرات نمی کند به من زنگ بزند در این زمینه آقای مرتضوی گفته این را به من تحمیل کردند. آیا انصاف است صندوقی که در شرکت خود بالای ۵۰ هزار میلیارد سرمایه دارد به یک سوم قیمت یعنی ۱۷ هزار میلیارد با چک تضمینی خریداری شود؟ این ظلم فاحش است که مرتضوی در حق کارگران کرده است.

قاضی پور درباره ی این که چه کسی بابک زنجانی را به مرتضوی معرفی کرده اظهار کرد: گفته شده دولت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا منظور از دولت، رحیمی بوده است که قاضی پور پاسخ داد: رحیمی هم یکی از اعضای دولت است.

قاضی پور در پایان تاکید کرد: در مورد خرید ۱۷ هزار میلیاردی هم تفاهم نامه آن موجود است؛ محرمانه هم نیست عادی بوده و هم بابک زنجانی و هم مرتضوی آن را امضاء کرده اند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات