رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس٬ از جمع آوری امضاء نمایندگان برای استیضاح وزیر صنعت٬ معدن و تجارت خبر داد و گفت: بعضی از نمایندگان در حال جمع آوری امضای برای استیضاح نعمت زاده هستند که علت اصلی این اقدام عدم اجرای طرح انتزاع از سوی وزیر صنعت است.

به گزارش افکارنیوز ، عباس رجائی از تلاش جمعی از نمایندگان مردم در خانه ملت برای استیضاح وزیر صنعت٬ معدن و تجارت خبر داد و گفت: در حال حاضر ۲۰ امضا برای اسیسضاح نعمت زاده در مجلس جمع شده که این تعداد در حال افزایش است.


نماینده مردم اراک٬ کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی٬ با انتقاد از اجرایی نشدن طرح انتزاع از سوی وزارت صنعت٬ معدن و تجارت با گذشت بیش از یک سال از زمان تصویب این قانون٬ افزود: وزارت صنعت٬ معدن و تجارت در طی مدت تصویب قانون تمرکز وظایف مربوط به بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی که به قانون انتزاع معروف است و بیش از یک سال از زمان تصویب آن گذشته نسبت به اجرای آن مقاومت کرده و شنیده می شود که وزیر از عدم اجرای آن حداقل تا پایان سال جاری نیز خبر داده است.

وی ادامه داد: تعدادی از نمایندگان مجلس بر اساس اصل ۲۲۲ قانون آیین نامه داخلی مجلس استیضاح وزیر صنعت را به علت عدم رعایت قانون برای اجرای طرح انتزاع در دستور کار خود قرار داده اند که تاکنون ۲۰ امضا برای این مهم جمع آوری شده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس٬ در ادامه از تحقیق و تفحص از بانک کشاورزی خبر داد و در تشریح جزییات این تحقیق و تفحص، افزود: تحقیق و تفحص از بانک کشاورزی پیرامون چند موضوع از جمله عملکرد صندوق بیمه کشاورزی٬ عملکرد این بانک در اعطای تسهیلات بالاتر از ۱۰ میلیارد ریال٬ در پرداخت تسهیلات کشاورزی از صندوق توسعه ملی٬ در رابطه با دریافت وثایق و همچنین عملکرد شرکت های تحت پوشش و نحوه سرمایه گذاری در آن ها امروز با ۱۰ امضا رقم خورد.

چندی پیش خبر زمزمه های استیضاح وزیر صنعت را اعلام شده بود. روح الله عباسپور جانی، عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس گفته بود: زمزمه هایی در مجلس میان نمایندگان مطرح شده است که شنیده می شود مسائلی وجود دارد که ممکن است منجر به استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات