آلیا به عنوان متقاضی تغییر دستور مجلس:

نماینده تهران در مجلس گفت: افراد نابینا آمادگی دارند به نمایندگی از طرف معلولان کشور در مجلس ایفای نقش کنند و روح قانون اساسی کشورمان نیز برداشتن تبعیض هاست.

به گزارش افکارنیوز ، فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه) پارلمان در سخنانی به عنوان متقاضی تغییر دستور و بررسی خارج از نوبت و با اولویت طرح اصلاح بند ۶ ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، ضمن تبریک روز جهانی معلولان اظهار داشت: در صورتی که این طرح به تصویب برسد، نابینایان امکان کاندیداتوری در انتخابات مجلس را خواهند داشت.

وی افزود: با تصویب این طرح موانع از پیش پای افراد نابینای واجد شرایط برای کاندیداتوری مجلس برداشته می شود؛ هم اکنون ۱۵هزار فرد نابینا در کشور وجود دارد که فارغ التحصیل ارشد و دکترا هستند و به برکت دستاوردهای انقلاب این افراد در کسوت استادی دانشگاه، وکالت و عضو شورای شهر حضور دارند بنابراین حضور خودشان را در جامعه نشان دادند و در پیشرفت کشور سهیم هستند.

آلیا ادامه داد: بر این اساس این افراد آمادگی دارند که از طرف افراد دارای معلولیت در این مسئولیت ایفای نقش کنند، خود ما در مجلس در روز جهانی معلولان در سال ۸۷ قانون الحاق به کنوانسیون جهانی حمایت از حقوق معلولان را تصویب کردیم.

وی در پایان گفت: روح قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران این است که تبعیض ها برداشته شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات