آصفری در نطق میان دستور:

نماینده اراک در مجلس گفت: استراتژی مقاومت و ایستادگی مردم سبب شد تا تحریم ها ناکارآمد باشد و ۱+۵ به میز مذاکره تن دهد.

به گزارش افکارنیوز ، محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (سه شنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: استراتژی مقاومت و ایستادگی مردم سبب شد تا تحریم ها ناکارآمد باشد و ۱+۵ به میز مذاکره تن دهد.

وی افزود: غرب چه بخواهد و یا نخواهد امروز ایران اسلامی تبدیل به یک کشور هسته ای شده و تمام فعالیت هسته ای ما در راستای معاهدات NPT و صلح آمیز خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: اگر آمریکا، کشورهای ۱+۵ و رفیق گرمابه آنها، رژیم صهیونیستی دلشان به حال ملت های دنیا سوخته است، بهتر است اول فکری به حال سلاح های هسته ای و مواد شیمیایی خود بکنند.

آصفری با بیان اینکه اخیراً زمزمه هایی در خصوص فعالیت گروه های نهضت آزادی، جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی شنیده می شود، تصریح کرد: ماهیت این گروه ها در فتنه ۸۸ بر همگان کاملا روشن شده و اگر دستگاه قضایی با عناصر اصلی فتنه برخورد می کرد، اینگونه گستاخی نمی کردند.

وی با اشاره به مسائل فرهنگی گفت: مسئله فرهنگی کشور امروز باید در اولویت کار باشد، نه مسائلی مانند برداشتن ممیزی کتاب و رفع فیلتر از فیس بوک، آیا مشکلات مردم فیس بوک است یا مسائل اقتصادی، گرانی و یا بیکاری جوانانی که به امیدی رفته اند مدرک تحصیلی و یا مدرک فنی و حرفه ای را گرفته اند و امروز امید به اشتغال دارند.

وی خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: مشخص کنید که چه دست یا دست هایی در کار است که با وجود تغییرات در بازار ارز نمی گذارند قیمت خودرویی که شعار تولید ملی و داخلی آن را دارد، کاهش پیدا کند.

نماینده اراک خطاب به وزیر نیرو افزود: به چه علت و با چه توجیهی قیمت حق انشعاب آب باید چند صددرصد افزایش پیدا کند و کسی پاسخگو نیست.

آصفری خطاب به وزیر اقتصاد اضافه کرد: پاسخ دهید که سود وام های با بیش از ۶۵ درصد چه معنی و مفهومی دارد و کجای شرع مقدس چنین اجازه ای را به شما و بانک ها داده است که برای یک وام ۵ میلیون تومانی مردم باید نزدیک به ۷ میلیون تومان بازپرداخت وام را بدهند، سود این وام ها به کجا می رود.

وی خطاب به رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مسئله آلودگی هوای پاک مردم را رنج می دهد، آیا این عدالت است و آیا این تدبیر است که برای دریاچه ارومیه جلسه خاص تشکیل می دهید، اما برای آلودگی هوای اراک که سلامت ۷۰۰ هزار نفر جمعیت را به خطر انداخته است، جلسه یک ساعته هم تشکیل نمی دهید.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خطاب به وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: رسیدگی به جاده های کشور امروز نیاز اساسی است، آیا می دانید که جاده های خنداب و کمیجان به دلیل عدم استاندارد بودن همه ساله صدهای خانوار را با مشکل جدی مواجه می کند، باید دولت در لایحه بودجه توجه جدی به مناطق محروم داشته باشد.

آصفری افزود: پرداخت ردیف های خاص برای تیم های فوتبال که آن هم هیچ خروجی برای ملت ندارد، چه معنی و مفهومی دارد؟

وی بیان کرد: امروز مشکل جدی مردم بهداشت و درمان و جاده هاست، برای تیم های فوتبال اعتبارات میلیاردی می گذاریم، آن هم بعد از ختم امن یجیب، قرآن می خوانیم تا به پیروزی برسند، این چه معنی و مفهومی دارد.

نماینده اراک ادامه داد: امروز روز معلولان است آنها با حقوق ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان چگونه می توانند مشکلات معیشتی و زندگی خود را حل کنند؟

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اضافه کرد: رسیدگی به مناطق محروم یکی از اولویت های جدی است که متأسفانه شنیده می شود لایحه بودجه قرار است در دو بخش باشد، یکی بخش بودجه کلی و دیگری موضوع هدفمندی یارانه ها، مطمئناً اینگونه بودجه نوشتن نمی تواند مشکلات اقتصادی مردم، تورم، و مشکل پروژه های نیمه تمام را حل کند که امیدواریم دولت تدبیر و امید توجه جدی را به مردم که امیدشان به شعار امید و تدبیر است را داشته باشد تا فردا جوابگوی این امیدی که برای مردم ایجاد شده را بدهد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات