حواشی حضور وزیر خارجه در دانشگاه تهران

حضور محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران که بعدازظهر سه شنبه برگزار شد، با حواشی همراهی بود.

به گزارش افکارنیوز ، دانشجویان ساعاتی پیش از برگزاری این سخنرانی به مکان برگزاری مراجعه کرده و ازدحام بسیاری در اطراف سالن علامه امینی ایجاد شده بود به گونه ای که به هنگام برگزاری این سخنرانی، بسیاری از دانشجویان خارج از سالن باقی ماندند.

در داخل سالن نیز بسیاری ایستاده به سخنان وزیر امور خارجه گوش فرا دادند.

به هنگام ورود ظریف به داخل سالن، دانشجویان شعار «صلی علی محمد، روح مصدق آمد» «درود بر اصلاحات، سلام بر دیپلمات» ، «نگاش نکن ظریفه، شش کشور رو حریفه» سر دادند.

دانشجویان در بسیاری از موارد سخنان وزیر امور خارجه کشورمان را با تشویق و سردادن شعارهایی در حمایت از وی، قطع کردند.

وی پیش از آغاز سخنانش از دانشجویانی که به دلیل کمبود جا نتوانسته بودند بنشینند، عذرخواهی کرد و گفت: امیدوارم عذرخواهی من را قبول کنید که به جای شما دوستان من می بایست سرپا می ایستادم اما اکنون من در محضر شما نشسته ام. در این هنگام حضار با تشویق حمایت خود را اعلام کردند.

سپس وزیر امور خارجه کشورمان در فضای صمیمی به دانشجویانی که به دلیل گرم بودن هوای سالن با کاغذهایی خود را باد می زدند، به شوخی گفت: کمی کم تر خود را باد بزنید که من بیش از این شرمنده نشوم.

پس از پایان سخنرانی ظریف بسیاری از دانشجویان برای پرسش سوالات خود دست خود را بالا برده بودند، اگرچه زمان سخنرانی به پایان رسیده بود، اما دانشجویان نماینده ای را از میان جمع خود انتخاب کردند. این دانشجو گفت: خواسته ما همان است که سخنگوی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران سعی کرد با ایما و اشاره و همان لرزش صدایش بپرسد.

وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به تشکر و قدردانی این دانشجو به شوخی گفت: امیدوارم سوالی که می پرسید به گونه ای نباشد که من پشیمان شوم.

وزیر امور خارجه کشورمان زمانی که حضور پرشور دانشجویان و باقیماندن بسیاری از آن ها پشت درهای بسته را دید اعلام کرد که سخنرانی خود را هرچه سریع تر به پایان می رساند تا دانشجویانی که ایستاده بودند، بیش از این خسته نشوند اما دانشجویان با سر دادن شعار و تشویق، وزیر امور خارجه مان را از این تصمیم منصرف کردند.

در پایان سخنرانی فرهاد رهبر رییس دانشگاه تهران به رسم یادبود هدیه ای را به محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان اعطا کرد.

برخی دانشجویان در واکنش به حضور فرهاد رهبر با خطاب قرار دادن وی با نام کوچک علیهش شعار دادند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات