اکثریت مردم آمریکا برای اولین بار طی ۵۰ سال گذشته خواستار آنند که دولت ایالات متحده به حل مشکلات داخلی بپردازد. طبق نظرسنجی انجام شده اکثریت شهروندان آمریکایی به سیاست خارجی دولت اوباما همانند سیاست خارجی دولت بوش نمره منفی می دهند.

به گزارش افکارنیوز ، نتایج پژوهشی که به تازگی و به طور مشترک از سوی یک اندیشکده (Council on Foreign Relations) و مؤسسه ای تحقیقاتی در آمریکا (Pew Research Center) صورت گرفته است، نشان می دهد که اغلب شهروندان آمریکایی معتقدند دولت آمریکا باید توجه خود را به رفع مشکلات داخلی معطوف کند تا به مسائل مربوط به سایر کشورهای جهان.

به گزارش دویچه وله نتایج این نظرسنجی که طی ۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده است، نشان می دهد که ۵۲ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی خواستار آنند که ایالات متحده آمریکا به حل مشکلات داخلی بپردازد. این عده می گویند که سایر کشورها خود باید در جهت رفع مشکلاتشان تلاش کنند. ۳۸ درصد از شرکت کنندگان با این نظر مخالفند.

همچنین ۵۳ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی بر این باورند که جایگاه آمریکا در جهان در مقایسه با ده سال پیش تنزل یافته است.

علاوه بر این، ۷۰ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی می گویند که از محبوبیت آمریکا در دنیا کاسته شده و کشورشان در حال حاضر در جهان از محبوبیت کمتری در مقایسه با گذشته برخوردار است.

به نظر شرکت کنندگان در این نظرسنجی، محبوبیت آمریکا در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما در مقایسه با دوره رئیس جمهور پیشین این کشور، جرج بوش، کاهش یافته است.

۵۶ درصد از شرکت کنندگان در نظر سنجی نیز مخالفت خود را با سیاست خارجی آمریکا در قبال کشورهایی نظیر سوریه، ایران و چین اعلام کرده اند.

تنها ۳۴ درصد از شرکت کنندگان از سیاست خارجی اوباما در مورد کشورهای یاد شده رضایت دارند. علاوه بر این تنها کمتر از ۳۰ درصد از شرکت کنندگان در نظر سنجی از حضور نظامی آمریکا در افغانستان طی ۱۲ سال گذشته حمایت کرده اند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات