با گذشت چند روز از انتشار یادداشت مدیر مسئول کیهان با عنوان «نه کلاهک نه کلاه» که در آن به بررسی تحلیلی و فنی توافق ژنو پرداخته شد، همچنان محافل رسانه ای فعال در فتنه سبز به آن واکنش نشان می دهند.

به گزارش افکارنیوز ، پس از آنکه روزنامه های آمریکایی «نیویورک تایمز» ، «وال استریت ژورنال» و… نوشتند که رویه روزنامه کیهان معادلات «توافق ژنو» را بر هم می زند، باز هم ضدانقلاب ها به میدان آمدند تا راهکارهای «کنترل اثرگذاری کیهان» را تجویز کنند.

سایت صهیونیستی «بالاترین» که در فتنه سبز نقش فعالی داشت و آشوبگران را هدایت می کرد در این باره می نویسد: «نقد شریعتمداری در سرمقاله نه کلاهک نه کلاه یکی از قوی ترین و صریح ترین و بهترین نقدهایی بوده است که به محتوای توافق ژنو نوشته شده است؛ و به نظر می رسد که در روزهای آینده پر و بال بیشتری هم خواهد گرفت.

پرسش های صریحی که شریعتمداری در نقد خود پرسیده سؤالات کلیدی و بسیار مهمی هستند که احتمالاً فعلاً پاسخی بغیر از «انشاءالله که اینطور نشود» یا «باید به قول غرب اعتماد کرد» و نهایتاً «تازه ما که چیزی از دست نداده ایم اگر غرب زیاده خواهی کرد توافق را بهم می زنیم» از سوی دولت نخواهد داشت. و بدیهی است که این پاسخ ها نیز آتش هجوم تندروان را بیشتر و بدتر تیز می کند» .

«بالاترین» در ادامه این مطلب آورده است: «دولت روحانی بیش از اندازه کند و خوش خیال است. در حال حاضر روحانی نباید اجازه بدهد زمین مبارزه را مخالفانش! ؟ انتخاب بکنند و او را در پیامدهای توافق ژنو به بازی دفاعی وادارند.

روحانی ابزارهای زیادی دارد در همه حوزه های غیر اقتصادی- از سیاست داخلی گرفته تا آزادی های اجتماعی و حقوق شهروندی و آزادی های فرهنگی و… - و باید بسرعت در این حوزه ها فعال شود تا رقیب مجبور از تقسیم و تحلیل نیرو بشود.

از همه اقداماتی که روحانی می تواند استفاده کرده و مخالفان را منفعل کند یک اقدام منحصر بفرد است که شاه کلید است. و اگر روحانی بتواند آن را بچنگ بیاورد نه تنها کل بازی را بنفع خودش تغییر مطلق می دهد بلکه می تواند یارگیری عظیمی هم بکند برای پشتیبانی.

و آن شاه کلید همان آزادی موسوی و کروبی از حصر است. اگر روحانی بتواند- بزودی نتواند دیگر نخواهد توانست- حصر سران جنبش سبز را بشکند علاوه بر فرستادن مخالفان به تعطیلات و ایجاد شور در جامعه هدف (سیاسی و رسانه ای و دانشگاهی) خواهد توانست از پشتیبانی موسوی و کروبی هم بهره برده و خودش را از منگنه مخالفان نجات بدهد. »
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات