فرمانده نیروی دریایی غرب هند از آمادگی این کشور برای اعزام یک ناوگان خود به بندرعباس جهت تقویت روابط دو کشور خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، ژنرال شکهار سینها فرمانده نیروی دریایی غرب هند، در جریان بازدید از ناوگروه دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که روز پنجشنبه در بندر بمبئی این کشور پهلو گرفته است، ضمن دیدار و گفتگو با فرماندهان این ناوگروه و تجلیل از آمادگی این یگانها خصوصا زیردریایی یونس اظهار داشت: من فرمانده یکی از زیرسطحی های مشابه یونس نیز هستم و می دانم که جمهوری اسلامی ایران در نگهداری و استفاده از این زیردریایی چقدر موفق بوده است.

سینها همچنین با تاکید بر لزوم همکاری های بیشتر و تعامل نزدیکتر میان دو کشور ایران و هند، افزود: دو کشور می توانند چارچوبی را برای همکاری های مشترک دریایی و برای تامین امنیت کشتی های تجاری در آبهای غرب هند تا خلیج فارس مشخص کرده و این همکاری به نفع دوکشور و دیگر کشورها است.

وی خاطرنشان کرد: نیروی دریایی هند آمادگی دارد در راستای گسترش همکاری های مشترک دریایی دو کشور و تبادل ناوگروه یک ناوگان خود را به بندر عباس اعزام کند.

ناخدایکم بابک بلوچ فرمانده ناوگروه ۲۸ نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار، درخصوص ماموریت ها و وظایف این ناوگروه توضیحاتی ارائه داد.

بلوچ همچنین بر اهمیت توسعه همکاری های دوجانبه و اقدامات متقابل نیروی دریایی دو کشور برای حفظ امنیت منطقه برای عبور امن کشتی های تجاری تاکید کرد.

به گزارش فارس، ناوگروه بیست و هشتم نیروی دریایی ارتش شامل زیردریایی کیلوکلاس یونس، ناوشکن البرز و ناو پشتیبانی بندرعباس با همراهی یک فروند بالگرد نیروی دریایی، روز پنجشنبه در بندر بمبئی هندوستان پهلو گرفته است.

این اولین ماموریت زیردریایی یونس در آبهای شرق اقیانوس هند است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات