سایت اجاره ای «انتخاب» در واکنش به خبر ویژه کیهان به روال همیشگی خود دست به تحریف واقعیات زده و نوشته است: «کیهان به جز یارانه های میلیاردی، براساس قرارداد تامین اجتماعی دولت احمدی نژاد، ماهیانه ۴۰ میلیون تومان (سالیانه ۴۸۰ میلیون تومان) از تامین اجتماعی به خاطر یک آگهی کلیشه ای در صفحات میانی خود و ۶۰۰ میلیون تومان از معاونت مطبوعاتی بابت آگهی های دولتی پول می گیرد. »

به گزارش افکارنیوز ، این شارلاتانیزم خبری در حالی است که کیهان مانند هر روزنامه دیگر و به روال جاری، در مقابل درج آگهی، مبلغ مربوطه را که در تعرفه های موجود آمده است دریافت می کرده و مبلغ مورد ادعای سایت اجاره ای یاد شده ۲۰ میلیون تومان، در قبال آگهی های ارجاعی بوده است و دولت احمدی نژاد با صدور دستورالعمل رسمی، همه ادارات و مراکز دولتی را از دادن آگهی به کیهان منع کرده بود و در همان حال روزنامه های زنجیره ای از این آگهی ها در حد گسترده و فراوان برخوردار بوده اند.

درباره یارانه ۶۰۰ میلیون تومانی نیز، گفتنی است که این یارانه به روال همیشگی از سوی وزارت ارشاد به همه روزنامه ها پرداخت می شد و از قضا، سهم کیهان با توجه به انتشار چند روزنامه و هفته نامه و ماهنامه، بسیار کمتر از سایر روزنامه ها بوده و هست و این تبعیض بارها مورد اعتراض کیهان قرار گرفته و از سوی وزارتخانه های ارشاد کارگزاران، اصلاحات و دولت احمدی نژاد بدون پاسخ مانده است.

اما، این نکته نیز گفتنی است که دولت اصلاحات هر از چند گاه سعی می کرد با ارائه آمار غلط، کیهان را به دریافت یارانه اضافه تر از دیگران متهم کند که اشاره به یک نمونه آن جالب توجه است.

در بهار سال ۸۰ و دقیقا یک روز قبل از برگزاری دادگاه مدیر مسئول کیهان، معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد دولت اصلاحات- آقای شعبان شهیدی- طی مصاحبه ای اعلام کرد، کیهان در ۱۰ سال گذشته مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار ارز به قیمت دولتی گرفته است.

این در حالی بود که ارز لازم برای تهیه کاغذ و سایر ملزومات چاپی به تناسب تیراژ و تعداد نشریات در اختیار تمامی مطبوعات قرار می گرفت ولی در اظهارات معاونت مطبوعاتی وقت، ۴ نکته مبهم- بخوانید دروغ آشکار- وجود داشت که کیهان با ارسال نامه از وزارت مربوطه توضیح خواسته بود ولی ارشاد علی رغم پیگیری کیهان حاضر به پاسخ نشد. آن ۴ نکته این که؛

اولا؛ مبلغ مورد ادعا ۸۰ میلیون دلار بوده است.
ثانیا؛ این مبلغ در مقایسه با تعداد نشریات کیهان، بسیار کمتر از سایر مطبوعات بود.
ثالثا؛ از مدت ۱۰ سال مورد ادعای وزارت ارشاد، ۳ سال آن کیهان تحت تصدی آقایان خاتمی و اصغری و ۷ سال آن تحت تصدی شریعتمداری بوده است.

رابعا؛ ارشاد ۶۴ میلیون دلار از مبلغ ادعایی را فقط طی ۳ سال تصدی آقایان خاتمی و اصغری پرداخته بود و ۱۶ میلیون دلار دیگر طی ۷ سال تصدی شریعتمداری پرداخت شده بود.

طبیعی است که کیهان با این شارلاتانیزم ها از مواضع خود دست نمی کشد و از جمله این سند معتبر را رو نمی کند که مدیر اصلی فلان سایت، به جرم فروش اتومبیل زانتیای دولتی و به جیب زدن مبلغ دریافتی در کدام دادگاه، محاکمه و محکوم شده است و شاید متن دو نامه ای را فاش کند که مدیر همان سایت در جریان انتخابات به طور جداگانه خطاب به دو تن از نامزدها که رقیب یکدیگر بودند نوشته و در آن نسبت به هر یک از آنها ابراز وفاداری و اعلام آمادگی برای تبلیغات انتخاباتی کرده بود ولی از بخت بد! !

نامه ها را اشتباهی فرستاده بود یعنی نامه آقای مثلا «الف» را در پاکت مربوط به آقای مثلا «ب» و نامه آقای «ب» را برای آقای «الف» فرستاده بود…

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات