جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه می دانیم چطور با آمریکایی ها درگیر شویم، تاکید کرد: هرگاه احساس کنیم ذره ای حاکمیت ما نقض شود، همه توافقنامه ها را زیر پا می گذاریم.

به گزارش افکارنیوز ، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، در همایش تدبیر انقلابی که عصر امروز در محل لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به موضوعات مهم منطقه ای و جهانی گفت: امروز ما در مرحله بسیار حساسی قرار داریم و غفلتها همواره می تواند همه دستاوردها را به هدر دهد.

سلامی افزود: امریکا به دنبال تسخیر ذهن هاست و نماد عملیاتی تهاجم فرهنگی آمریکا را در فتنه ۸۸ دیدیم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه ما به منافع حیاتی دشمن مسلط هستیم، گفت: ارکان استراتژی امریکا را شناسایی کرده ایم که امنیت رژیم صهیونسیتی یکی از آنهاست و باید قدرت انهدام این استراتژی را ایجاد کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: بخش عمده ساختارهای سپاه می تواند در هر مقیاس و سطحی، در جهت انهدام رژیم صهیونیستی ظاهر شود. امروز خمپاره شصت های حزب الله و فلسطینی ها به اندازه شهاب۳ ما برای اسراییل خطرناک است.

سردار سلامی تاکید کرد: امروز شعاع نفوذ ما حداقل تا شرق مدیترانه بسیار قدرتمندتر از آمریکاست.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: آمریکایی ها تاکنون هرگز دچار این وضعیت نشده نبودند که نتوانند علیه یک نظام ضعیف شده، مداخله نظامی کنند اما دیدیم در سوریه نتوانستند مستقیما مداخله نظامی کنند و این نشانه افول نظام آمریکاست.

سلامی ادامه داد: در سخنان اخیر رییس جمهور و وزیر خارجه آمریکا نشانه های عجز را می بینیم. آنها نگران فروریختن تحریم ها بودند چون ایران به درجه ای از قدرت رسیده که حل معادلات سیاسی و امنیتی منطقه بدون دخالت ایران ممکن نیست. آنها می خواستند ایران را محاصره و فلج کنند اما عکس این قضیه اتفاق افتاد.

وی با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران و غرب گفت: روزی آرزوی آمریکایی ها این بود که نظام ما را ساقط کنند و به ایران برگردند اما مقاومت در این ۱۰ سال در موضوع هسته ای باعث شد که همه آن آرزوهای بزرگ در کاهش دیپلماتیک چند درصد ظرفیت غنی سازی خلاصه شود. هرچند آمریکایی ها از آن به عنوان موفقیت یاد می کنند اما این موفقیت در فضای توهم است چون اصلا ما به دنبال سلاح نبودیم.

جانشین فرمانده سپاه تصریح کرد: امروز تمام ارکان استراتژیک آمریکایی ها تحت تسلط ماست، آنها چطور می توانند بگویند گزینه نظامی روی میز است.

سردار سلامی با بیان اینکه می دانیم چطور با آمریکایی ها درگیر شویم، تاکید کرد: هرگاه احساس کنیم ذره ای حاکمیت ما نقض شود، همه توافقنامه ها را زیر پا می گذاریم.

سردار سلامی با بیان اینکه تحریم استراتژی دشمن است، گفت: توقف این استراتژی، یک موفقیت محسوب می شود.

وی بااشاره به کاربرد عنوان «ترکمنچای» درخصوص توافقنانمه ژنو توسط برخی افراد، ادامه داد: نباید اسیر واژه هایی شد که هویت و اعتبار ملی ما را بی جهت کاهش می دهد.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در ۲،۳ سال اخیر به غنی سازی ۲۰درصد دست یافتیم، خاطرنشان کرد: تبدیل غنی سازی ۵ درصدی به ۲۰ درصد مستلزم هیچ فرایند جدیدی نیست و به سادگی قابل دسترسی است.

سلامی افزود: در صورتی که آنها به تعهدات شان عمل نکنند، دیگر نباید به هیچ وجه، هیچ انعطافی به خرج بدهیم. ما در این مذاکرات، حداکثر اعتمادسازی را ثابت کردیم و دیگر جای تنزل نداریم.

وی خاطرنشان کرد: باید متناسب با توافق ها، همه تحریم ها به طور کامل برداشته شود. ما به تعهداتمان پایبندیم اما اگر این اتفاق نیفتد، به وضعیت قبل برمی گردیم.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: نبرد ما با دشمن در این موضوع تازه شروع شده و ما به هیچ وجه در مقابل زیاده خواهی آنها کوتاه نمی آییم.

سلامی تصریح کرد: ما صد درصد به آمریکایی ها بی اعتمادیم و به هیچ کس اجازه نمی دهیم موجب شود ذره ای از اراده دشمن به داخل این کشور نفوذ کند.

وی افزود: بسیج نباید محافظه کارانه عمل کند چون فرمولی که در مقابل دشمن جواب می دهد، همین بسیج و تفکر بسیجی است.

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: تا زمانی که روندهای دیپلماتیک می تواند روزنه ای برای حل مسایل ایجاد کند، جمهوری اسلامی تلاش نمی کند که جهان را با یک بحران مواجه سازد. این جزو اعتبار بین المللی کشور ماست.

سردار سلامی در پایان افزود: ما فرایندهای غیرنظامی و غیرخشونت آمیز را تا اثبات آخرین حجت دنبال می کنیم اما زمانی که همه راههای دیپلماتیک بسته شود و دشمن ما را تهدید نظامی کند، از توان نظامی خود بره می بریم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات