رییس بنیاد امید ایرانیان گفت: من به گردش نخبگان و حضور آنها در عرصه های مختلف معتقد هستم، باید بگویم خروج من از بنیاد باران هم در همین راستا بود.

به گزارش افکارنیوز ، محمدرضا عارف که به منظور ادای احترام و امضای دفتر یادبود نلسون ماندلا در سفارت آفریقای جنوبی حضور یافته بود، پس از امضای این دفتر با بیان این که «برای ادای احترام به یکی از بزرگترین و اخلاق مدارترین سیاستمداران تاریخ در سفارت آفریقای جنوبی در تهران حاضر شدم» گفت: مرحوم ماندلا درس های بزرگی برای بشریت به جای گذاشت اگرچه امروز از میان ما رفته است اما گرمی وجودش همچنان با هر انسانی عجین است.

وی افزود: ماندلا را می توان میراث معنوی بشر معاصر دانست، از آنجا که او کینه ای در دل نداشت و بشر دوست بود مردمی و جاودانه شد و این همان رمزی است که به ماندگاری و محبوبیت بزرگان تاریخ می انجامد.

عارف ادامه داد: ۲۷ سال زندان به جناب ماندلا این قدرت را داد تا بگوید: بگذارید یکدیگر را ببخشیم.

رییس بنیاد امید ایرانیان در پایان خاطرنشان کرد: زندگی طولانی او تلاقی اخلاق سیاست و جوانمردی بود، همچنین او درعمل نشان داد که همواره هستند شیرمردانی که قدرت و سیاست را ابزار می دانند نه هدف، هم چنین زندگی و عمر پر حادثه او استثنایی درخشان بر تارک تاریخ شد، زیرا او درگذشت اما میراث و روح او در سراسر جهان مشهود است روحش شاد و یادش گرامی باد.

 وی همچنین در جمع خبرنگاران در رابطه با فعالیت بنیاد امید ایرانیان خاطرنشان کرد: فعالیت این بنیاد اجتماعی و فرهنگی بوده و به هیچ وجه قصد فعالیت سیاسی ندارد، چراکه این بنیاد می خواهد با فعالیت های علمی، فرهنگی، اجتماعی و با تشکیل شبعات مختلف در استان ها به انجام کارهای راهبردی بپردازد.

وی با بیان این که «فعالیت هایش را برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز کرده است» گفت: شایعاتی مبنی بر حضور من در یکی از شهرستان ها برای انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی عنوان شده است که بیشتر شبیه یک سوتی بوده و من به آن خندیدم.

وی افزود: باید انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز مانند انتخابات ریاست جمهوری پر شور باشد. همچنین ما باید با انجام برنامه ریزی های انتخاباتی مشخص زمینه را برای برگزاری این انتخابات فراهم کنیم. فکر می کنم همه گروه ها فعالیت های خود را برای انتخابات آغاز کرده اند.

عارف در رابطه با حضور نیافتنش در انتخابات هیئت مدیریه بنیاد باران عنوان کرد: آقای رازانی گفته اند که این حضور نیافتن من به دلیل گلایه انتخاباتی بوده، ولی باید بگویم این امر مربوط به ۴ سال پیش بوده و من معتقدم در تمام نهادها باید گردش نخبگان وجود داشته باشد این امر در اساس نامه بنیاد باران نیز وجود دارد و هیچ یک از اعضا نمی توانند بیش از سه دوره در آن حضور یابند.

رییس بنیاد امید ایرانیان تاکید کرد: حضور نیافتن من در انتخابات هیئت رییسه بنیاد باران نیز به دلیل اعتقادم به حضور و گردش نخبگان در انجمن های علمی بوده، و شایعاتی که وجود دارد هم به دلیل بی تقوایی هاست که از این بی تقوایی ها گله دارم.

وی در رابطه با تشکیل حزب خاطرنشان کرد: من ضرورت تشکیل حزب را احساس کردم و قصد دارم با تشکیل یک حزب مواضع خود را در این انتخابات به شکل شفاف اعلام کنم.

عارف در خصوص مذاکرات هسته ای ایران گفت: ارزیابی من درباره توافق های هسته ای ژنو مثبت است و من نسبت به این امر خوش بین بوده و معتقدم روند خوبی در کشور شکل گرفته است که به منظور تامین منافع ملی ایران است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات