فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه دشمنان ممکن است اطلاعاتی از محل نگهداری موشک هایمان داشته باشند، ولی این اطلاعات واقعی نیست، گفت: محل نگهداری موشک ها مخفی است و روش های شلیک ما در سراسر کشور گسترده شده است.

به گزارش افکارنیوز ، سردار سرلشگر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران، امروز در حاشیه کنگره شهدای جهاد علمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بدون تردید امروز می توان گفت که اقدامات و مولفه های بازدارنده ما درمقابل تهدیدهای نظامی، همین توان دفاعی به ویژه ابعاد موشکی است، گفت: شهید مقدم جان خود را در همین راه تقدیم کرد که توان موشکی ایران اسلامی به طریقی تامین شود که بازدارنده باشد.

برخی مسئولان به دلیل عدم آشنایی با توانمندی دفاعی کشور، تصورات دیگری دارند


وی تاکید کرد: ولی متاسفانه همه افرادی که داخل کشورمان هستند و مسئولیت های مختلفی دارند، به دلیل عدم آشنایی با این ابعاد امنیتی و دفاعی ممکن است تصویر دیگری داشته باشند. این حقیر به عنوان فرمانده ای که اکثر وقت خود را در مسایل نظامی و دفاعی صرف کرده ام، عرض می کنم امروز توان دفاعی ما در ابعاد موشکی بسیار بالا است.

روش نگه داری موشک های سپاه شبیه روش حزب الله در جنگ ۳۳ روزه است


فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: روش هایی که ما این موشک ها را نگه داریم و شلیک می کنیم شبیه روش هایی است که حزب الله با همین روش ها در جنگ ۳۳ روزه با رژیم صهیونیستی مقابله کرد و ما نیز با این روش های نامتقارن توانمندی های استراتژیک خود را نگهداری می کنیم.

سرلشگر جعفری با بیان اینکه دشمنان ما ممکن است اطلاعاتی از محل نگهداری موشک هایمان داشته باشند، ولی این اطلاعات واقعی نیست، افزود: آنها محل های اولیه و رسمی را می دانند، ولی محل نگهداری اینها مخفی است و روش های شلیک ما نیز در سراسر کشور گسترده شده است و دشمن با هزاران بمب هم نمی تواند مانع از این توان ها باشد.

توانمندی دفاعی ایران، دشمن را پای میز مذاکره آورد


وی تاکید کرد: آنچه که باعث شده دشمنان ما سر میز مذاکره بنشینند، توانمندی امنیتی و دفاعی است که امیدواریم از آن پاسداری شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران در خصوص آخرین وضعیت پهپاد سپاه پاسداران گفت: آخرین دستاورد پهپادی ما توان پرواز ۳۰ ساعت را دارد و در واقع با موتورهای با سرعت برد آن بالا می رود. اخیراً نیز توانمندی نصب موشک های هدایت شونده و نقطه زن ر ابه دست آوردیم و امروز در ردیف تکنولوژی برتر پهپاد در جهان هستیم.

سرلشگر جعفری در خصوص RQ۱۷۰ نیز اظهار داشت: تحقیقات در مراحل آخر قرار دارد و امیدواریم بتوانیم آ نرا به زودی عملیاتی کنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات