دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، گفت: آقای رئیس جمهور اینکه شما می گویید در کشور حزب وجود ندارد پس مؤتلفه اسلامی چیست؟ معلوم می شود شما در تعریف حزب نیز اختلاف نظر دارید.

به گزارش افکارنیوز ، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی صبح امروز که در اجلاس سالانه حزب مؤتلفه اسلامی سخنرانی می کرد با اشاره به تعبیرات امام راحل در مورد مرحوم حبیب الله عسکراولادی اظهار داشت: امام در مورد استاد عسکراولادی فرمودند که ایشان مرد متدین، بسیار صالح و فداکار است.

وی افزود: مقام معظم رهبری نیز درباره مرحوم عسکراولادی می فرمایند مجاهد صادق خستگی ناپذیر.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، به دیدار خود با مراجع عظام قم اشاره کرد و گفت: در درخواستی که از مراجع عظام قم داشتیم آنان بلافاصله درخواست ما را برای ملاقات پذیرفتند و از تعبیراتی چون رحلت او ثلمه ای به اسلام بود و آقای عسکراولادی مرگ را می راند.

حبیبی اضافه کرد: مرحوم عسکراولادی مکرر می گفت که من فرزند مؤتلفه هستم بنابراین من همین جا اعلام می کنیم این فرزند ساده مؤتلفه مشورت پذیر و به جای شخص به سیستم متکی بود.

وی در مورد سابقه حزب مؤتلفه اسلامی، تصریح کرد: مؤتلفه اسلامی زمانی دم از روحانیت زد که دم زدن از روحانیت مستلزم هزینه های سنگین بود. چرا که در آن زمان بسیاری از مبارزین یا مرعوب بودند یا محبوس.

وی اضافه کرد: هیچ تشکیلاتی در صحنه جمهوری اسلامی ایران همچون حزب مؤتلفه اسلامی نظم تشکیلاتی ندارد. چراکه حزب ما در مورد مسائل مختلف داخلی و خارجی صریحا موضع گیری می کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، خاطرنشان کرد: در ۸ سال اخیر بین ۳۰ تا ۳۵ درصد جذب شدگان حزب موتلفه اسلامی بانوان هستند. بنابراین باز هم هنوز معدل حضور بانوان در این حزب قابل قبول نیست.

حبیبی ادامه داد: بیش از ۵۰ درصد اعضای حزب مؤتلفه اسلامی در کل کشور دارای تحصیلات لیسانس و بالاتر هستند. این جوانگرایی که توصیه می شود از سال های دور آغاز شده بنابراین قشر غالب سنی اعضای مؤتلفه بین ۳۰ تا ۴۰ سال است و نسبت به ده سال قبل حدود ده سال کاهش سن داشته است.

وی در واکنش به اظهارات رئیس جمهور مبنی بر اینکه در کشور ما حزب وجود ندارد، گفت: آقای رئیس جمهور اینکه شما می گویید حزب نیست پس مؤتلفه اسلامی چیست بنابراین معلوم می شود شما در تعریف حزب اختلاف نظر دارید.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، به چشم انداز ۱۵ ساله حزب مؤتلفه اشاره و تصریح کرد: تولید فکر و گفتمان، توانمندی حزب برای برنامه و کارسازی سه مشخصه بارز این چشم انداز است.

حبیبی در مورد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم در انتخابات سال ۹۴ تعداد کسانی که با کارت مؤتلفه اسلامی وارد مجلس شورای اسلامی می شوند بیشتر از افراد فعلی در مجلس باشند.

وی در واکنش به اظهارات و انتقادهای عده ای به حزب مؤتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: ما کسانی که از بیرون به نقد مؤتلفه اعتقاد دارند اما به نظام جمهوری اسلامی نیز پایبند هستند نقد آنان را به عنوان یک هدیه برای خود فرض می کنیم و از آنان سپاسگزاریم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، ادامه داد: آنهایی که به علت مخالفت و دشمنی با اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی با اشخاص و نهادهای پایبند به نظام جمهوری اسلامی دشمنی دارند و سردمداران استکبار و دنباله های دم بریده آنان هستند متذکر می شویم که راه حبیب الله عسکراولادی علیرغم خواسته نامشروع آنها با قدرتی بیش از گذشته ادامه خواهیم داد.

حبیبی همچنین به ملاقات مرحوم حبیب الله عسکراولادی با امام راحل در اسفند سال ۴۱ اشاره و خاطرنشان کرد: امام به مرحوم عسکراولادی فرمودند که مبارزه ما سه مرحله دارد یکی اسلامی کردن ایران، دوم اسلامی شدن جهان اسلام و در پایان جهانی شدن اسلام. و آن روزی است که باید به محضر مولا عرض کنیم که ما آماده قدوم شما هستیم.

وی در پایان تصریح کرد: بنده به نمایندگی از تمام اعضای حزب مؤتلفه اسلامی اعلام می کنم که ما در حزب مؤتلفه اسلامی به چنین موضوعی می نگریم یعنی آینده حزب موتلفه همان فرمایشات امام راحل در ملاقات خصوصی با مرحوم عسکراولادی است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات