رییس مجلس شورای اسلامی شخصیت عسگراولادی را یک سیاستمدار ریشه دار عنوان کرد و با اشاره به وضع فعلی کشور در شرایط منطقه ای و بین المللی گفت: ایران یکی از قدرت های بزرگ موشکی در منطقه است.

به گزارش افکارنیوز ، علی لاریجانی در اجلاس سالانه دبیران استان ها و شهرستان های حزب موتلفه اسلامی، حزب موتلفه را حزب پایداری دانست و گفت: حرکت این حزب همواره ریشه دار است و از باقیات الصالحات مرحوم عسگراولادی است، لذا امیدوارم این دستاورد همچنان درخشندگی داشته باشد و در تقویت نیروی انسانی و سامان بخش امور سیاسی در کشور نقش خود را ایفا کند.

رییس قوه مقننه با تسلیت چهلمین روز درگذشت مرحوم عسگراولادی گفت: عسگراولادی بیش از نیم قرن در ساحت سیاست کشور ما نقش موثر و تاثیرگذاری داشته است و از این جهت بر همه ما واجب است که نسبت به این مرد بزرگ قدرشناس باشیم.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان با بیان این که «عسگراولادی سیاستمدار ریشه دار بود» به تفاوت یک سیاستمدار ریشه دار با سیاستمدار بادکنکی اشاره کرد و گفت: شما بادکنک هایی را می بینید که تا طوفان ایجاد نشود به فضا نمی رود در واقع سیاستمدار بادکنکی تا شرایط را طوفانی نبیند خود را نشان نمی دهد، اما سیاستمدار ریشه دار اهل حکمت است، در جهت نفی دیگران زندگی نمی کند و نقد دیگران را در جایی که لازم باشد مشفقانه انجام می دهد.

لاریجانی ادامه داد: ممکن است سیاستمدار ریشه دار گاهی تحت الشعاع سیاستمدار بادکنکی قرار گیرد و فضا غبارآلود شود، لذا افکار و شرایط پوپولیستی حاکم می شود و حرف ها از سر صدق زده نمی شود. لذا در فضای غبارآلود شک برانگیز نمی توانند رشد کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحولاتی که افراطیون در منطقه ایجاد می کردند، گفت: همین افراطیون هستند که امروز فربه بوده سر مسلمانان را می برند و جگرشان را خام می خورند و بعد می گویند واقع گرا هستیم و دیگرانی که حرف می زنند آرمان گرا هستند در حالی که همه سیاستمداران باید آرمان داشته باشند.

رییس قوه مقننه با بیان این که «افرادی مانند عسگراولادی برای کشور از نفت پرارزش تر هستند» گفت: اگر یک سیاستمدار سرمایه ملی باشد، کشور را بدون نفت اداره می کند و افرادی مانند عسگراولادی سرمایه ملی کشور هستند که یک رجل سیاسی کاملا مسلکی بود چه در زندگی فردی و چه اجتماعی و کاملا هدفدار حرکت می کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط فعلی کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران در این ۳۴ چند سال گذشته خیلی ملت ایران را سرفراز کرد و حرکتی که امام به وجود آورد و پس از آن نیز ادامه یافت ظرفیت بزرگی برای کشور ایجاد کرد.

لاریجانی با بیان این که «از نظر شرایط منطقه ای و بین المللی کشور خیلی روبه جلو آمد» گفت: کشورما و ملت ما مطرح نبودیم گاهی باید خجالت می کشیدیم به خاطر نسبتی که رژیم شاه با اسراییل و آمریکا داشت در واقع اصلا مطرح نبودیم چند شهر آباد داشتیم و مابقی شهرها در وضع اسف آور چند قرن گذشته زندگی می کردند.

وی تصریح کرد: جدای از موقعیت ژئوپولتیک ایران که موقعیت برجسته است، یکی از تیزهوشی های امام و رهبری این بود که از این ظرفیت به خوبی استفاده کردند و مهم هم همین است و استفاده از این ظرفیت از دلایل ریشه دار حکومت است.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با شاره به پیشرفت هسته ای گفت: البته پیشرفت هایی در کشور در سایر بخش ها انجام شده است که هسته ای نمونه ای از آنها است و جیغ های بنفشی که می کشند به خاطر دستیابی به این صنعت پیشرفته است، البته ما به دنبال بمب هسته ای نیستیم آنها هم خیلی نگران این نیستند، مسئله شان چیز دیگری است گاهی الفاظی که موجودات بین المللی می گویند که ایران ظرفیت بین المللی اش بالا رفته است و این صورت ظاهری، جلوه خاصی پیدا می کند.

لاریجانی با اشاره به این که «اگر در غالب مسائل استراتژیک کشور توان ما بالا رفته است با هدایت های رهبر معظم انقلاب بوده است» گفت: ما باید از نعمت هایی که داریم استفاده کنیم.

وی افزود: ما در زمینه دفاعی هم پیشرفت های خوبی داریم، لزومی ندارد که پوشیده حرف بزنیم، اگر دیگران نگران هستند که دلیل نمی شود که آورده خود را کم ببینیم.

رییس قوه مقننه با تاکید بر این که «ایران یکی از قدرت های بزرگ موشکی در منطقه است» گفت: دلیلی ندارد که پنهان کنیم آنهایی که باید بدانند می دانند کشوری می تواند استقلال خود را حفظ کند که توان بازدارندگی داشته باشد.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که «در مورد مسائل هسته ای برخی مسوولان آمریکایی حرف هایی می زنند» اظهار کرد: این چه حرف هایی است که می زنند، شما توافق انجام داده اید جراًت دارید زیرش بزنید، بعد می روید در جلساتی می نشینید و حرف هایی را می گویید این نشان می دهد که خیلی کوچولو هستید.

وی راه پیشرفت کشور را توجه به مسائل اقتصادی و استفاده از ظرفیت های موجود کشور عنوان کرد و گفت: مسئولان باید باید تلاش کنند اقتصاد مردمی شود و بفهمیم در مسائل اقتصادی کجا اشکال دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات