مشروح/سردار نقدی در کنگره ملی شهیده طاهره هاشمی:

رئیس سازمان بسیج مستضعفین شهیده طاهره هاشمی را الگویی برای دختران جوان دانست و گفت: شهیده هاشمی بر عدم سازش با دشمن تاکید داشت در حالی که هنوز برخی تفاوت میان نرمش و سازش را نمی دانند.

به گزارش افکارنیوز ، سردار محمدرضا نقدی در برنامه عصرگاهی کنگره ملی شهیده طاهره هاشمی در اریکه آریایی آمل با بیان اینکه شهیده هاشمی در مکتبی پرورش یافته که اسلام ناب محمدی است و زنانی مانند حضرت زینب در آن الگو هستند، افزود: وقتی خاطره ها را مرور کنیم می بینیم دختری ۱۴ ساله میدان داری مقابله با دشمنان را بر عهده دارد و فعالیت انقلابی می کند در حالی که دختران هم سن و سال او در پی مسائل دیگری هستند و نمی توانند از قید و بند افکار خود رها شوند.

وی اظهار داشت: اینکه یک دختر اینگونه آزاد، با شرافت و با فضیلت باشد و خود را از تمام قیدهای مادی برهاند و به جایی برساند که به آزادی بشریت فکر کند یک الگو ست.

نقدی با بیان اینکه عظمت شهدای کشور است که استکبار را زمین گیر کرده است، با اشاره به نامه شهیده هاشمی به رزمندگان اسلام گفت: از همین متن کوتاه این شهیده می توان کتابی رسید و آرزوی به شهادت رسیدن بود که به او قلمی اینچنین داده است.

وی بیان داشت: بخشی از نوشته ها و خطابه او به آمریکا، اسراییل و صهیونیزم است و از ایستادگی سخن می گوید و در نوشته هایش بصرت موج می زند چون بیش از همسالان خود به عمق درک و تحلیل سیاسی دست یافته بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه درکی که شهیده هاشمی به آن دست یافته بود بسیاری از سیاستمداران امروز از رسیدن به آن عاجز هستند، اظهار کرد: در آن زمان بسیاری از کسانی که به دروغ شعار مرگ بر آمریکا می دادند را به خوبی تشخیص داده بود و تاکید کرده است که سازشی صورت نگیرد.

وی گفت: شهیده هاشمی به امداد الهی و تکیه بر قدرت خداوند می کند و می گوید پیروزی با ماست و اگر هم به شهادت برسیم بازهم ما پیروز خواهیم بود.

نقدی با بیان اینکه جوانان امروز ما باید با همین بصیرت دشمن را بشناسند و وارد میدان شوند، افزود: بسیاری هنوز فرق میان نرمش و سازش را نمی دانند و به یاد ندارند وقتی دشمن سرزمین ما را اشغال کرد به عظمت جنگیدیم و حقانیت خود را به دنیا ثابت کردیم.*ایران به آمریکا اعتماد ندارد
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه ایران به آمریکا اعتماد ندارد، گفت: شعار مرگ آمریکا ادامه دارد و این تنها با تغییر ماهیت آمریکا از میان خواهد رفت.

نقدی با اشاره به مسائل روز دنیا و کشور افزود: امروز ایران از آنچه قوانین و عرف بین الملل است کوتاه نمی آید و هر معاهده ای که حق ایران را تصرف کند و حقی از ما سلب کند را برنمی تابیم.

وی با بیان اینکه حق حاکمیت ملی قانون اساسی ماست و کسی نمی تواند ایران را از این حق قانونی محروم کند، گفت: پرونده ای که امروز در ژنو در جریان است به سطری کمتر از آن رضایت نمی دهیم و کوچکترین تعرضی را به حاکمیت کشورمان قبول نمی کنیم و دشمن بداند این خط قرمز ماست.

نقدی با اعلام اینکه راهی که شهدا رفتند منجر به بیداری اسلامی در دنیا شده است و اگر کسی تصور کند با سرکوب، بیداری اسلامی تمام شدنی است اشتباه می کند، تصریح کرد: امروز جنبش ۹۹ درصدی در اروپا و امریکا شعله فروزان تری شده است که با این زورگویی ها خاموش نمی شود.

وی با اشاره به اینکه سال های گذشته ایران کشوری بی سواد بود ولی امروز دشمن از توان علمی ما هراس دارد و مجبور است برای مذاکره التماس کند، ادامه داد: امریکا چندین سال برای مذاکره التماس کرد و برای حل مسایل پیام هایی فرستاد اما چون ما از طینت و ماهیت او باخبر هستیم نمی توانستیم به آمریکا اعتماد کنیم و امروز نیز این بی اعتمادی پابرجاست.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه باید دستاوردهای عظیم نظام اسلامی را حفظ کنیم، افزود: مسئله ما و امریکا یک مسئله ماهیتی است و این نیست یک اختلافی میان دو نفر ایجاد شده باشد و به مرور زمان بخواهند رفع کنند.

وی تصریح کرد: دشمن باید توبه کند و حق و حقوق ایران را بازگرداند و تا زمانی که ماهیت خود را تغییر ندهد قابل اعتماد نیست.

نقدی با اشاره به اینکه مذاکره با کشور عراق نیز با بازپس گیری اسرا و مجروحین و حقوق ایران و نیز تغییر ماهیت کشور از صدام صورت گرفت، اظهار داشت: زمانی مرگ بر صدام می گفتیم اما دیگر صدامی نیست که نخواهیم با این کشور مذاکره کنیم بنابراین شعار مرگ بر آمریکا نیز هنوز باقی تا زمانی که ماهیت این کشور تغییر کند.

نقدی برگزاری این کنگره را تجدید میثاق با شهدا دانست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات