برای پنجمین روز متوالی؛

یک عضو هیات مذاکره کننده ایران با ۱+۵ از ادامه مذاکرات کارشناسی در چارچوب توافق ژنو در وین خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، گفت وگوهای کارشناسی ایران و ۱+۵ از روز دوشنبه هفته جاری ۱۸ آذر ماه در محل آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین آغاز شده است که تاکنون ادامه دارد.

این عضو هیات کارشناسی ایران با ۱+۵ در پاسخ به اینکه آیا تاکنون نتایج این مذاکرات و میزان پیشرفت آن مشخص شده است، با بیان اینکه" تنها می توانم بگویم که مذاکرات همچنان ادامه دارد" به جزئیات بیشتر مذاکرات کارشناسی اشاره ای نکرد.

وی همچنین درباره احتمال ادامه یافتن مذاکرات برای روز جمعه نیز گفت: به احتمال بسیار قوی مذاکرات برای فردا (جمعه) ادامه پیدا می کند.

وی همچنین اظهار کرد: مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ از صبح روز پنج شنبه آغاز شده است و تا ساعات پایانی امشب ادامه دارد.

مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ در راستای رسیدن دو طرف به درک مشترک از توافق ژنو برای اجرای درست این توافق با کمترین اختلاف نظر انجام می شود.

کارشناسانی در زمینه های هسته یی، حقوقی، بانکی و مالی در هیات های دو طرف برای تشریح اقدامات حضور دارند.

به نظر می آید با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات سال نوی میلادی و ضرورت رسیدن به درک مشترک از اجرای توافق، نیاز است تا کارشناسان دو طرف مذاکرات را هر چه سریعتر و به طور فشرده انجام دهند.

بنا به گفته مسئولان و مقامات دو طرف ایران و ۱+۵، نتایج مباحث در مذاکرات کارشناسی باید به اطلاع پایتخت های دو طرف برسد و سپس درباره آغاز اجرای توافق و تفاهم بر روی مکانیزم اجرای آن تصمیم گیری شود.

حمید بعیدی نژاد، مدیرکل سیاسی وزارت خارجه و عضو تیم مذاکره کننده ایران، ریاست هیات کشورمان را در مذاکرات کارشناسی بر عهده دارد.

همچنین استفان کلمنت، دستیار کاترین اشتون، نماینده اتحادیه اروپاست و دیگر هیات های گروه ۱+۵ نیز کارشناسان مربوطه خود را به این مذاکرات اعزام کرده اند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات