هم زمان با تلاش دولت اوباما برای به تعویق انداختن دور جدید تحریم ها علیه ایران و جلوگیری از هرگونه اختلال در روند مذاکرات ایران و ۱+۵ وزارت دارایی این کشور طی بیانیه ای ۱۷ شرکت را به لیست تحریم خود اضافه کرد.

به گزارش افکارنیوز ، وزارت دارایی آمریکا با صدور بیانیه ای ۱۷ شرکت ایرانی و خارجی را به دلیل نقض تحریم های اعمالی علیه ایران در فهرست سیاه قرار داد.

بنابر بیانیه ی روز پنج شنبه وزارت دارایی آمریکا شرکت های عیوض تکنیک، مارو صنعت، نگین پرتوخاور، صنایع هوایی قدس و صنایع هوایی ایران تحریم شدند.

همچنین شرکت میداویل آسیا، شرکت سنگاتانکر، دو شرکت به ثبت رسیده در سنگاپور و شرکت فرلاند، به دلیل انتقال تانکر به تانکر نفت ایران تحریم شدند.

وزارت دارایی آمریکا طی بیانیه ای اعلام کرده است که با وجود مذاکرات هسته یی میان ایران و ۱+۵ برای رسیدن به یک توافق جامع و بلند مدت، ایالات متحده به اجرای تحریم های خود بخصوص در حوزه ی نفتی، و نظام بانکی مصمم است.

در این بیانیه آمده است: ما همچنان متحد هستیم که تحریم ها را به طور جدی اجرا کنیم و تلاش های ایران برای دور زدن تحریم های اعمالی علیه برنامه ی هسته یی اش را اعمال کنیم.

این خبر زمانی اعلام شد که وندی شرمن معاون سیاسی وزارت امور خارجه، و دیوید کوهن، معاون وزیر دارایی در امور تروریسم و اطلاعات مالی در جلسه ی علنی کمیته بانکی سنا حاضر شدند تا بتوانند تحریم های جدید علیه ایران را به عقب بیاندازند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در گفت وگو با مجله تایم درباره چگونگی تحقق توافق هسته ای ژنو سخن گفت و تاکید کرد که هرگونه تحریم جدیدی که توسط کنگره آمریکا تصویب شود این توافق موقتی را متزلزل خواهد کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات