موحدی کرمانی:

امام جمعه ی موقت تهران با بیان این که در حال حاضر فرصت خوبی است که دنیا زیبایی های انقلاب را ببیند، گفت: مساله ی روز ما مساله ی مذاکره هیات ایرانی با گروه ۱+۵ است که در حال حاضر فرصت خوبی برای گروه مذاکره کننده به وجود آمده تا زیبایی های انقلاب اسلامی را به غرب نشان دهد و این زیبایی ها را برای آنها تشریح کند.

به گزارش افکارنیوز ، آیت الله محمد علی موحدی کرمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران گفت: به حمدالله رژیم بعث عراق به عنوان متجاوز گر به حریم ایران معرفی شد که این کار الهی بود.

وی با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری خطاب به تیم مذاکره کننده ی ایرانی گفت: گول لبخند ها و دست دادن های غربی را نخورید، بدانید که خصومت اصلی آمریکا با اسلام ما است. می بینند که مبنای این نفی سلطه است و می خواهند با ما دشمنی کنند. همانطور که مقام معظم رهبری نیز گفته اند عقب نشینی هم درست نیست. پس در جای نرمش، نرمش قهرمانانه نشان می دهیم و جایی که باید قهرمانانه حضور پیدا کنیم می جنگیم. هر چیزی جای خودش باید باشد.

امام جمعه ی موقت تهران ادامه داد: می شود توافق و همکاری کرد، اما باید توجه داشته باشیم که اگر امتیاز می دهیم به طور مساوی امتیازی را هم بگیریم. نشان دادن حسن نیت زیاد در اینجا غلط است. دشمن، دشمن است و تا بتواند دشمنی می کند. حسن نیت یعنی فراموش کردن تاریخی درد و رنج مردم ایران. یادمان نرود که هر چه بیشتر امتیاز بدهیم عطش آمریکا و گروه ۱+۵ بیشتر می شود. در هر مرحله توقع بیشتری پیدا می کند. به طور مثال همانطور که دیدیم هنوز جوهر توافق نامه خشک نشده بود که زیر آن زدند و باکمال وقاحت می گویند ما به ایران و رئیس جمهورش اطمینان نداریم.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت های داخلی تصریح کرد: حالا که دشمن ما با مااینطوری دشمنی می کند، باید برای رفع مشکلات اقتصادی مان به درون توجه کنیم. همانطور که مقام معظم رهبری گفتند باید از ظرفیت های درونی ما، نیروی انسانی و دانش خودمان استفاده کنیم. دشمن می گوید چیزی از تحریم ها کم نمی کنیم به درک که کم نمی کنید، ما خودمان با توجه به ظرفیت های درونی خودمان پیشرفت می کنیم.

موحدی کرمانی با اشاره به بلوکه بودن پول های ایران در حساب های غربی گفت: برای چه پول ما را بلوکه کردید این کار خودش معنی دزدی می دهد. بعد از توافق با کمال پررویی می گویند فعلا ۴ میلیارد دلار از این پولی که دزدیده ایم، بلوکه کرده ایم به شما می دهیم، یه صورت اقساط. و بعد رئیس جمهور آمریکا از شعار مرگ بر آمریکا ناراحت می شود. ما به او می گوییم که مردم ایران باهوش هستند و حق دارند که فریاد بزنند مرگ بر آمریکا، چون جنایات آمریکا را در این سی و چند سال فراموش نخواهند کرد.

وی ادامه داد: امام (ره) زمانی گفتند که اگر آمریکا آدم شود، وضع فرق می کند، اما محال است که چنین اتفاقی بیافتد تا زمانی که آمریکا دارای غرور و مواضع غلط است، باید بدانند که نه تنها" مرگ بر آمریکا" را می گوییم، بلکه گوش دنیا را نیز با شعار مرگ بر آمریکا کر خواهیم کرد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به دیدار اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی با مقام معظم رهبری گفت: نکته هایی که از فرمایشات رهبری در این دیدار استخراج کرده ایم این است که فرهنگ و ارزش فرهنگی هر ملت بیانگر روح و هویت آن ملت است. پس مسئولین در کنار توجه به اقتصاد و سیاست باید به اصل فرهنگ هم توجه کنند و در کنار نظارت جریان فرهنگی را هم هدایت کنند.

وی ادامه داد: دشمن بیدار است، صدای رسانه های صوتی و تصویری و مکتوب دشمن در جهان به راه افتاده و آنان مردم را منحرف می کنند من معتقم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید سی دی هایی را با مضمون قرآن و عترت و عفت در بین مردم و مغازه دارها منتشر کند. در آن زمان اگر یک بدحجابی وارد مغازه شود و ببیند که همه ی مغازه ها پرشده اند از صدای فریادی که می گویند خواهرم پوششت را رعایت کن و جامعه را آلوده نکن، آن وقت است که به خودش می آید. وقتی جامعه ما پر شود از صدای قرآن و ارشادهای فرهنگی، خواهید دید که فرهنگ ما در یک فرصت کوتاه از این وضع بدی که بدحجابان به وجود آورده اند نجات پیدا می کند.

موحدی کرمانی همچنین در خطبه ی اول نماز جمعه این هفته نیز گفت: با توجه به آیات قرآن همه چیز دارای دو بعد ظاهر و باطن است، شیطان می کوشد که ظاهر را دلچسب و باطن را کم رنگ کند. زمانی که جوانان از من می پرسند برای اجتناب از گناه چه کنیم من می گویم حواستان باشد که شیطان با ظاهر گناه فریبتان ندهد. شیطان دنیا را زیبا می کند که این ظاهر است و امور معنوی که باطن است را کم رنگ نشان می دهد. در رابطه با نماز و عبادات حادثه کربلا، و غیبت هم چنین است. هر کدام این موارد دارای ظاهرهای سخت اما باطن های بسیار زیبا هستند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات