مذاکره کننده آمریکایی در مذاکرات ۱+۵ با ایران گفت: به دنبال توافق جامعی که مد نظرمان است با ایران هستیم.

به گزارش افکارنیوز ،   وندی شرمن روز پنج شنبه در جلسه استماع با سناتورها، ادعا کرد: تحریم های اعمالی علیه ایران کمک کرد که این کشور بر سر میز مذاکره بیاید. دلایل این اقدام این است که کشورهای جهان، به طور بنیادین به ما کمک کردند این تحریم ها را اعمال کنیم.

وی ادامه داد: اگر تحریم ها را تشدید کنیم در این صورت این کشورها اعلام می کنند که ما با اعلام این تحریم ها به اقتصاد خود صدمات بسیاری وارد کرده ایم تا بدین شکل بتوانیم راه را برای دیپلماسی درباره برنامه هسته ای ایران باز کنیم در صورتی که شما اکنون فرصتی برای دیپلماسی نمی دهید.

شرمن اضافه کرد: اکنون مساله زمان بندی برای اجرای توافق اولیه با ایران، در حال بررسی و مذاکره است. اما در طول چند هفته ی آینده این توافق اجرا می شود.

وی افزود: در توافق اولیه، درباره ی تولید اورانیوم غنی شده، به صورت محدود از سوی ایران مذاکراتی انجام شد هنوز توافقی انجام نگرفته است، تا زمانیکه بتوان درباره ی همه مسائل مربوطه به یک تفاهم مشترک و توافق دست یافت.

شرمن گفت: خوب است که نسبت به ایران نگاه شکاکانه داشته باشیم. در حال حاضر ما برای اولین گام توافق کرده ایم تا بدین شکل بتوانیم مذاکرات را به سمت یک توافق جامع مورد نظرمان سوق دهیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات