مراسم ختم مادر شهید بروجردی در زیررگبار نعمات الهی در حالی در حسینیه فاطمه الزهرای تهران برگزار شد که حضور چشمگیر مردم در این مراسم حضور چهره های سیاسی را کمرنگ تر کرده بود.

به گزارش افکارنیوز ، مراسم بزرگداشت مادر شهید بروجردی" بانو خدیجه محمدی" صبح پنجشنبه با حضور اقشار مختلف مردم در حسینیه حضرت زهرا (س) سپاه محمد رسول الله تهران برگزار شد. خبرنگاران و عکاسان رسانه ها هم برای شکار لحظه ها و گفتگوهای کوتاه با چهره های سیاسی و امنیتی از ساعت ۱۰ تا ۱۲ زیرباران پاییزی ایستادند.

در این مراسم محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس، سردار رحیم صفوی مشاور عالی مقام معظم رهبری، احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی، حجت الاسلام ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس، سردار مرتضی قربانی از فرماندهان جنگ، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور دولت نهم و دهم، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، حجت الاسلام رحیمیان نماینده سابق ولی فقیه در بنیاد شهید، حجت الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، اسماعیل کوثری و سید مهدی هاشمی از نمایندگان مردم تهران در مجلس، مهدی چمران، پیرهادی و شجاع پوریان از اعضای شورای شهر تهران، همراه با چهره های سیاسی مانند فتاح وزیرسابق نیرو، سعید حدادیان، سردارمیرفیصل باقر زاده رئیس کمیته جستجوی مفقودین، سردار محمدرضا رادان جانشین فرمانده نیروی انتظامی، سردار ذوالقدر معاون قوه قضائیه و خانواده شهید حضور داشتند.

هر چند حضور محمود احمدی نژاد در این مراسم جالب توجه بود ولی غیبت برخی از چهره های سیاسی از جمله چهره های دولتی همچنین حضور کمرنگ زنان بیش از آن جلب توجه می کرد.

بر اساس این گزارش این مراسم قرار بود ساعت ۱۲ به اتمام برسد ولی حضور آحاد مردم این مراسم ختم را از بعد سیاسی خارج کرد به نحوی که سیاسیون و چهره ها در حاشیه قرار گرفتند.

سید مهدی هاشمی، برادر شهید بروجردی، سردار احمدی مقدم، محسن رضایی و فرمانده پدافند غیرعامل افرادی بودند که در کنار صاحبان عزا روی صندلی نشسته و به مردم خوش آمد گویی می کردند.

در قسمت زنانه مراسم بر خلاف مردانه خبری نبود و تنها حضور همسر محمود احمدی نژاد توانست خبرنگاران را به این قسمت جلب کند. تلاش یکی از خبرنگاران برای گفتگو با همسر رئیس جمهور سابق نتیجه نداشت و وی گفت: از دفترم با شما تماس می گیرم و وقت می دهم! البته دختر شهید تندگویان و برخی از دختران و همسران چهره های شاخص شهید در این مراسم حضور داشتند.

حضور چند گدای سیاسی در حاشیه این مراسم هم دیدنی بود. معمولا در این گونه مراسم یک سری افراد فرصت طلب که بیشتر متکدی با کلاس هستند تحت عنوان گدای سیاسی مسئولان را دنبال می کنند و تا پول یا امضایی نگیرند ول کن ماجرا نیستند!
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات