نماینده تهران در مجلس با تأکید بر اینکه رفع حصر فتنه گران از اختیارات رئیس جمهور نیست، گفت: نامه ۹ اصلاح طلب به روحانی فقط مانور سیاسی بود و بیشتر از آن نه ارزشی برای اصلاح طلبان داشت و نه ارزشی برای آقای رئیس جمهور.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه ۹ نفر از اصلاح طلب به روحانی مبنی بر رفع حصر سران فتنه، اظهار داشت: نامه ۹ اصلاح طلب بین خود آنان نیز بازتاب زیادی نداشت و غیر از یکی از روزنامه ها که مدیر مسئول آن یکی از امضاءکنندگان آن نامه بود، مابقی اصلاح طلبان از این نامه استقبالی نکردند و خود همین موضوع نشان می دهد که بدنه سیاسی جریان اصلاح طلب می داند این موضوع از اختیارات رئیس جمهور نیست.

وی افزود: همانطور که همه می دانند موضوع فتنه ۸۸ و سران فتنه به امنیت ملی ما گره خورده و دشمنان ما بهره برداری زیادی از اقدامات سران فتنه انجام دادند، طبیعی است که این موضوع به شورایعالی امنیت ملی سپرده شده باشد و آقای روحانی و حتی آقای احمدی نژاد در دوره خودش نقشی در این موضوع نداشت و شورایعالی امنیت ملی در این زمینه تصمیم گیر است.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در ادامه یادآور شد: رهبر معظم انقلاب نیز بارها در بیاناتشان اعلام کردند که فتنه ۸۸ را یک سوءتفاهم نمی دانند بلکه ظلم به نظام می دانند و حتی اخیراً وقتی که برخی ها تحرکات و تلاش هایی انجام داده بودند، به آنها گفته شده بود که آیا وقتی یک قتلی انجام می شود، مرور زمان تبعات آن قتل را از بین می برد که برخی ها معتقدند با مرور زمان دیگر باید سران فتنه از حصر بیرون آیند؟ این افراد هم ظلم معنوی و هم ظلم مادی در حق ملت و مردم انجام دادند و رهبر انقلاب هم فرمودند کمترین جرم فتنه گران این است که دشمنان ما را نسبت به حقوق ملت ایران جری تر کردند.

وی ادامه داد: آقای روحانی توجه به این نکته دارد که اصلاح طلبان در ۸ سالی که مجلس و دولت در اختیارشان بود، همواره توان خودشان را برای حمایت و دفاع از چند روزنامه نگاری که امروز در BBC، VOA و سازمان های جاسوسی صراحتاً مقدسات این مردم را زیر سؤال می برند و اهانت می کنند، گذاشتند و فرصت را از دست دادند تا جایی که مردم دیگر اعتمادی به اصلاح طلبان ندارند و امروز جریان اصلاح طلب درون نظام اگر بخواهد از صندوق های رأی مردم بیرون آید چاره ای ندارد جز اینکه نام خودش را تغییر دهد.

رسایی تأکید کرد: اصلاح طلبان دیگر نمی توانند با پرچم اصلاح طلبی به میدان آیند، چون اصلاح طلبی برای مردم مساوی با شانتاژ سیاسی، خودفروشی، جلب رضایت آمریکا، اسرائیل و دشمنان این ملت شده است؛ این نام متأسفانه به دلیل عملکرد کلیت این جریان برای مردم مساوی با وادادگی شده است، امروز بسیاری از چهره های شاخص این جریان در خارج از کشور در آغوش دشمنان این ملتند، بنابراین آقای روحانی توجه به این نکته دارد که در بازی اصلاح طلبان نباید گرفتار شود، آقای خاتمی گرفتار شد و عنان خودش را در اختیار جریانات تندرو و افراطی گذاشت.

وی تصریح کرد: البته اینگونه مطالبات از آقای روحانی، کشاندن رئیس جمهور به آن زمین است، چون اصلاح طلبان برای احیای خودشان به آن نیاز دارند البته تصور نمی کنم آقای روحانی به این نامه نگاری ها توجهی کند، کما اینکه آثار و تبعات آن را شاهدیم و اصلاح طلبان نیز از این موضوع ناراحتند.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در پایان متذکر شد: آقای خاتمی از اینکه آقای روحانی از او هیچ حمایتی نمی کند و برای او، خودش را هزینه نمی کند، ناراحت و نگران است، این نامه نگاری ها فقط یک مانور سیاسی در تیتر یک روزنامه بود و بیشتر از آن نه ارزشی برای اصلاح طلبان داشت و نه ارزشی برای آقای رئیس جمهور.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات