مناظره امروز با موضوع لایحه بودجه ۹۳ با حضور مقاماتی از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی، کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و نیز چهره هایی شاخص از دانشگاه تا دقایقی دیگر آغاز می شود.

به گزارش افکارنیوز ، میهمانان مناظره امروز فرهاد دژپسند معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی، فرشاد مومنی اقتصاددان، الیاس نادران و غلامرضا تاجگردون دو عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هستند.

لایحه بودجه کل کشور پس از ۸ سال برای اولین بار سر وقت مقرر به مجلس ارائه شده اما با این وجود و به رغم توجیهات و دلایل دولتی ها، تعدادی از نمایندگان مجلس نسبت به این لایحه معترض شده و حتی برخی از آنها به نشانه اعتراض استعفا داده اند. به نظر می رسد این مناظره با حضور چهره های شاخص دولتی، مجلسی و دانشگاهی به بحثی داغ و کارشناسی تبدیل شود.

حجم کل بودجه عمومی کشور براساس لایحه بودجه پیشنهادی سال آینده ۱۹۵ هزار میلیارد تومان است که سهم بودجه عمرانی ۳۷ هزار و ۸۰۵ میلیارد تومان است.

همچنین قیمت برای هر بشکه نفت در بودجه ۱۰۰ دلار و قیمت ارز ۲۶۵۰ تومان تعیین شده است. میزان صادرات نفت یک میلیون بشکه در روز و ۳۰۰ هزار بشکه میعانات گازی و فرآورده ها در نظر گرفته شده است.

 برخی نمایندگان و کارشناسان اقتصادی انتقاداتی به سهم نفت در بودجه و احتمال عدم تحقق برآوردهای صورت گرفته در لایحه بودجه در این مدت داشته اند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات