معاون هماهنگ کننده سپاه تهران بزرگ گفت: رزمایش عمومی بزرگ گردان های بیت المقدس و کوثر در تهران برگزار می شود و دفاع از کوی و برزن و امداد و نجات از محورهای این رزمایش است.

به گزارش افکارنیوز ، سردار محمد ریوندی معاون هماهنگ کننده سپاه محمدرسول الله (ص) تهران بزرگ با اشاره به میزان امادگی نیروهای ویژه بسیج برای مقابله با هرگونه تهدید اظهار داشت: ما در گذشته گردانهای عاشورا و الزهرا (س) را داشتیم و الان عملا گردان های بیت المقدس و کوثر را نیز در اختیار داریم ولی ترکیب و سازماندهی این گردان ها همان ترکیب و سازماندهی گردان های عاشورا و الزهرا (س) است.

* انتقال گردانهای عاشورا و الزهرا (س) به پایگاه های مقاومت

وی افزود: الان گردان های عاشورا و الزهرا (س) به پایگاه های مقاومت منتقل شده اند و گردان های بیت المقدس و کوثر در سطح حوزه های مقاومت فعالیت می کنند.

ریوندی با اشاره به برنامه ای که امسال برای آمادگی این گردانها پیش بینی شده است، تاکید کرد: غیر از برنامه های حوزه و ناحیه ای، یک رزمایش متمرکز هم پیش بینی شده که تا پایان سال توسط گردانهای بیت المقدس و کوثر تهران برگزار می شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه محمدرسول الله (ص) تهران بزرگ ادامه داد: این غیر از برنامه هایی است که این گردانها در حوزه های مقاومت چه به صورت برگزاری نشست و چه مانورهایی که به منظور آمادگی در محل خودشان دنبال می کنند.

وی تصریح کرد: یک رزمایش عمومی بزرگ در تهران برای گردان های بیت المقدس و کوثر خواهیم داشت و دفاع از کوی و برزن و امداد و نجات از محورهای این رزمایش است.

ریوندی درخصوص گردان های کوثر نیز اظهار داشت: این گردان ها تشکیل شده از خواهران بسیجی است که عمده وظایفشان امداد و نجات می باشد.

* آموزش و رزمایش های دفاعی گردان های امام حسین (ع)


معاون هماهنگ کننده سپاه محمدرسول الله (ص) تهران بزرگ با بیان اینکه در سپاه تهران دو نوع گردان داریم، گفت: یکی گردان های امام حسین (ع) است که موضوعش دفاعی است تا اگر احیانا مشکلی پیش آمد، آمادگی مقابله با آن را داشته باشیم. در نتیجه گردان های امام حسین (ع) سازماندهی شده و آموزش های لازم را می بیند و رزمایش آن نیز متناسب با برنامه دفاعی پیش بینی شده است.

* آموزش ماهیانه گردان های امام علی (ع) در یگان های امنیتی

وی افزود: گردان دیگر، گردان های امنیتی امام علی (ع) هستند که ویژه دفاع در شهر و تأمین امنیت شهر هستند.

ریوندی تاکید کرد: آموزش ها و رزمایش هایی که برای گردان های امام علی (ع) پیش بینی شده برای این است که آمادگی آنها در تأمین امنیت شهر افزایش پیدا کند، این گردان ها به صورت هفتگی در محل های خودشان و به صورت ماهانه در یگان های امنیتی آموزش می بینند و بروز می شوند.

* شناسایی تهدیدات امنیتی و برنامه مقابله با آن


معاون هماهنگ کننده سپاه محمدرسول الله (ص) تهران بزرگ خاطرنشان کرد: عمده تجهیزاتی که در اختیار گردان های امام علی (ع) است، تجهیزاتی است که در دفاع شهری از آن استفاده می شود و همه تهدیدات هم شناسایی و برای مقابله با آن برنامه ریزی شده است.

وی تصریح کرد: آموزش که گردانهای امام علی (ع) می بینند متناسب با تهدیداتی است که به صورت فصلی احصا می شود که آمادگی لازم کسب شود.

ریوندی با بیان اینکه برای آموزش گردانهای بسیج در بخش امداد و نجات از هلال احمر و آتش نشانی کمک می گیریم، گفت: در بخش امنیتی با سازمانهای مختلف همکاری داریم اما آموزش ها توسط سپاه تهران صورت می گیرد.

* ایست بازرسی های بسیج برقرار است و بنای تعطیلی نداریم

معاون هماهنگ کننده سپاه تهران بزرگ با بیان اینکه نیروی انتظامی مأمور امنیت شهر است، تصریح کرد: البته اگر نیاز شد، سپاه و بسیج وارد می شوند و هر جا نیاز باشد بسیج در این حوزه کمک می کند ضمن اینکه ایست بازرسی های بسیج برقرار است و برنامه تعطیلی آن را نداریم.

ریوندی خاطرنشان کرد: اگر اتفاق ویژه ا ی باشد همه ایست ها فعال می شوند اما در غیر این صورت طبق برنامه ای منظم به صورت هفته ای در محلات انجام می گیرد.

* تهدیدات در تهران کاملا رصد می شود

ریوندی با بیان اینکه تهدیدات در تهران کاملا رصد می شود، گفت: سپاه تهران بخشی از تهدیدات را هم غیر از تهدیدات امنیتی و فیزیکی به عنوان تهدیدات فرهنگی شناسایی کرده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه تهران بزرگ تاکید کرد: در تهران ۵-۴ تهدید اصلی در این حوزه را شناسایی و برای آن هدفگذاری کرده و برنامه ریزی فرهنگی انجام داده ایم. در همین راستا حدود ۱۱۰ تا ۱۱۵ برنامه فرهنگی برای تهدیدات فرهنگی تهران تحت عنوان طرح لبیک در نواحی و حوزه های مقاومت تهران در حال اجرا است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات