جانشین خواهر معاونت سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: دانشجویان امروز به بصیرت بیشتری رسیده اند و مقابل نفوذ احزاب و جولان آنها در دانشگاه را می گیرند.

به گزارش افکارنیوز ، زینب افراخته جانشین خواهر معاونت سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی افزود: ما به عنوان تشکل دانشجویی و دانشجو مطیع فرمایشات رهبری هستیم و این فرمایشات را در راس همه سخنان قرار می دهیم و تکرار کردن مداوم این حرف ها را وظیفه خود می دانیم زیرا تکیه به فرمایشات ایشان همیشه راه گشا بوده است و مسیر درست را نشان داده است.

افراخته در مورد فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: این سخنان در زمان های گذشته نیز از زبان رهبر معظم انقلاب شنیده شده است و همیشه ایشان پیشرفت علمی را اولویت اول فعالیت های دانشگاه دانسته اند و در موازات آن فعالیت های سیاسی مد نظرشان بوده است البته فعالیت هایی با اصول درست و جدا از سیاسی بازی مد نظر ایشان بوده است.

وی با اشاره به اینکه امروزه بعضی از جریان های سیاسی یکبار دیگر طمع کردند که با سوء استفاده از روحیه جوان و با نشاط دانشجویان به دانشگاه نفوذ کنند، تصریح کرد: این احزاب و افراد باید بدانند که امروز دانشجویان و تشکل های دانشجویی انقدر به بصیرت رسیده اند که اجازه نخواهند داد تا فضای دانشگاه یکبار دیگر مثل سال های گذشته خودش را در اختیار جریان های سیاسی بگذارد و مورد سوء استفاده احزاب قرار گیرد.

زینب افراخته خاطر نشان کرد: ۱۶ آذر ۹۲ نمادی بود که در آن تشکل های مختلف با سلیقه های سیاسی گوناگون در همه دانشگاه ها برنامه های سیاسی خوبی را برگزار کردند و در این روز هیچ اتفاق و تنش خاصی صورت نگرفت البته بدون شک نقدهایی به آن وارد است ولی فضای کلی ۱۶ اذر امسال فضایی مناسب بود که نشان از درک سیاسی عمیق تشکل ها دارد.

وی نزدیک شدن جنبش های دانشجویی را به کلام رهبری بهترین راهکاری دانست که دانشجویان در مقابله با ورود جریان های سیاسی به دانشگاه می توانند از آن استفاده کنند و ادامه داد: مسئولان دانشگاه و وزارت علوم باید با تدبیر و سیاستی که اتخاذ می کنند اجازه ندهند که فضای دانشگاه به فضایی که در دوران اصلاحات وجود داشت نزدیک شود.

وی تصریح کرد: در دولت احمدی نژاد فضای دانشگاه برای فعالیت های سیاسی تا حدودی بسته بود و امیدواریم که در دولت یازدهم نه ان فضا و نه فضایی که در دوران اصلاحات وجود داشت را شاهد باشیم و مسئولان با تدبیر و سیاستی که دارند مقابل هرگونه فعالیت فتنه زا را بگیرند و مسئولین قضایی هم با متخلیفن در این زمینه برخورد قاطعی داشته باشند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات