واکنش ضعیف وزیر خارجه به تحریم های جدید آمریکا و به جای آن تخطئه منتقدان داخلی با اعتراض مخاطبان رسانه ها مواجه شد.

به گزارش افکارنیوز ، محمد جواد ظریف طبق معمول به جای رسانه ها و خبرگزاری های داخلی، شبکه غیرقانونی فیس بوک را برای موضع گیری انتخاب کرده و می نویسد: در چند روز گذشته اقدامات نامناسبی از سوی آمریکایی ها صورت گرفت که ما به شکل مقتضی و با در نظر گرفتن همه جوانب امر به آن پاسخ دادیم.

البته برخی دوستان که از ابتدا دل خوشی از برنامه اقدام ژنو نداشتند مرگ زودرس آن را اعلام کرده اند که بیشتر بیان خواست تا واقعیت است. ما با جدیت مذاکرات ژنو را دنبال می کنیم و البته در برابر هر اقدام نامناسب و غیرسازنده (حتی اگر نقض توافق هم نباشد) واکنش مناسب، حسابشده، هدفمند و هوشمندانه نشان خواهیم داد.

وی می افزاید: ضمناً دوستانی که با استفاده از سکوت ضروری ما، مشغول خرده گیری از کنار گود هستند هم حتماً می دانند که فرمایشاتشان همگی جواب دارد ولی تیم مذاکره کننده وظیفه مهمتری برای پیگیری منافع ملی دارد و پاسخ عمومی به برخی موارد را فعلاً به مصلحت نمی داند و آماده است در برابر اتهامات ناروا و غیرمنصفانه بخاطر منافع ملی سکوت کند ولی در زمان مناسب به همه ایرادها و ابهامات پاسخ خواهیم داد.

مخاطبان سایت جهان نیوز در ذیل این اظهارنظر دیدگاه هایی از این قبیل را درج کرده اند. چی شد، شما که ادعا می کردی اگر تحریم جدیدی علیه کشور وضع کنند منجر به فسخ کل توافقنامه می شود (همه هم این ادعای شما را که مصاحبه با تایم بود از رسانه ملی دیدند) حالا پس چرا می گید در برابر هر اقدام پاسخ مناسب می دیم.

این را می گویند عقب نشینی هوشمندانه! / ما که هر چه دیدیم از دولت، تحقیر و امید به تحویل گیری کدخدا بود! ! وقتی پاسخی نداریم بهتر است پزش را بدهیم/ آخه اینم شد توافق؟

هر روز تحریمای جدید- دلتون خوشه توافق کردین؟ به قول دوستمون شما که گفته بودی اگه تحریم جدیدی وضع بشه توافقنامه بهم میخوره پس چی شد؟ بعدشم دست دادن و خنده ات برای اوناست و اخم و تیکه انداختن برای ما/ مگه شما نگفتین تحریمهای جدید در کار نیست پس این تحریمهایی که آمریکا اعلام کرده چیه؟ /

شما اول بیایید معنی تحریم را برای ما روشن کنید. خداییش اول یک تفاهمنامه با ملت منعقد کنین. ما ببینیم تحریم از نگاه شما یعنی چی؟

پس به این کارای اخیر آمریکا و اروپا چی میگن؟ برگشتن از مسیر اشتباه شجاعت میخواد! ایشون از یک خبر کیهان درد کمرش عود میکنه! ولی الان با اینکه اونطرف زده زیر همه چیز ولی ایشون… / آقای ظریف در صحبت هایشان دو نکته را برای همه مشخص کرده اند اولاً ایشان آنقدر دلخوش به این مذاکرات بودند که هنوز نقض توافق نامه توسط طرف مقابل را باور نکرده اند دوماً معلوم است که نمی خواهند ایرادات را بپذیرند و نگرانی دلسوزان نظام را برخلاف مصلحت می دانند! …

در ضمن شما چرا برای مردم دلسوز خودتان خط و نشان میکشید و خنده های مستانه خودتان را برای دشمنان این ملت خرج می کنید؟ ! همچنین مخاطبان وبسایت مشرق ذیل موضع گیری آقای ظریف نوشته اند:

طبق معمول محرمانه است. می فرمایند واکنش نشان دادیم، شما هم بگو خب! زیاد گیر ندهید/ پاسخ شون این بوده؛ اجازه بازرسی های کامل و سر زده از همه مراکز هسته ای و نظامی، تعلیق غنی سازی ۲۰ درصد، تعلیق نصب سانتریفیوژهای نسل جدید، تعلیق راکتور اراک، تعلیق تحقیق و توسعه و… طبعاً پاسخهای بعدی هم با تحریم های جدید قاطع تر از قبل داده خواهد شد! ! ! /

احتمالاً توی همون صفحه فیس بوکشون جواب آمریکا رو دادن! ! /… /… /! (احسنت آفرین به نکته ظریفی اشاره کردید) / واقعاً برام جالبه که جناب ظریف هنوز به مذاکرات و توافق نقض شده ژنو و طرف مقابل خوش بین هستند/

۲ خط جواب طرف مقابل است، چهار خط جواب داخلی ها. واقعاً جای بسی تعجب است/ بابا ما نخواستیم تحریمها را بردارید.

حداقل عزتمون رو لگدمال نکنید. این بازی، باخت ما را به دنبال داره. مجلس پس در چه حاله؟ ! / پیامبر اکرم میفرمایند: «یک مؤمن واقعی از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود» / جناب ظریف! قرار شد پاسخ مناسب بدید. شما در جواب زدی نابودشون کردی!
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات