بیانیه کانون همبستگی فرزندان شاهد به نمایندگی از۲۴ تشکل شاهد عضو در درخصوص بخشیدن جنایات آمریکا به شرح زیر می باشد:

به گزارش افکارنیوز ، " یکی از سیاستهای اساسی مان قطع رابطه ی با آمریکاست. هرگز هم نگفتیم ما تا ابد قطع رابطه خواهیم بود؛ نه، هیچ دلیلی ندارد که تا ابد قطع رابطه با هر کشوری، با هر دولتی داشته باشیم.

مسئله این است که شرائط این دولت به گونه ای است که رابطه ی با او برای ما ضرر دارد. انسان رابطه را با هر کشوری به دنبال تعریف یک منفعتی ایجاد میکند؛ آنجائی که برای ما منفعت ندارد، دنبال رابطه نمی رویم؛ حالا اگر ضرر داشت، به طریق اولی دنبال رابطه نمیرویم.

می نشینند آقایان وراجی کردن و حرف زدن و استدلال کردن که، نبود رابطه ی با آمریکا برای ما مضر است. نه آقا! نبود رابطه ی با آمریکا برای ما مفید است. آن روزی که رابطه ی با آمریکا مفید باشد، اول کسی که بگوید رابطه را ایجاد بکنند، خود بنده هستم. " «بیانات مقام معظم رهبری در دیدار دانشجویان دانشگاه های استان یزد ۱۳/۱۰/۱۳۸۶»

در پی مصاحبه جناب آیت الله صانعی با روزنامه نیویورک­ تایمز که در آن «دولت مردان ایران و آمریکا و سایرین» را به گذشت از هم و زندگی دوستانه دعوت کرده اند! کانون همبستگی فرزندان شاهد به نمایندگی از ۲۴ تشکل فرزندان شاهد عضو، وظیفه دانسته است نکاتی را (درخصوص مطالب مطرح شده در این مصاحبه) در جهت انجام تکلیف انقلابی خود خدمت مردم شریف و مقاوم ایران معروض دارد:

۱- اولین سوالی که ذهن مخاطب را به خود مشغول می کند این است که جناب آیت الله صانعی از چه جایگاهی این پیشنهاد را ارائه نموده اند؟ آیا ایشان از طرف ملت شهید پرور و مقاوم ایران وکالت دارند؟ در واقع چه جایگاهی در کشور عزیز ما ایران حق دارد چنین پیشنهاداتی را ارائه کند؟

۲- به فرض که ایشان خود را در جایگاهی ببینند که از ملت ایران بخواهند تا آمریکای جهان خوار را بعد از ۶۰سال ظلم و ستمی که بر این ملت روا داشته، ببخشند؛ آیا ایشان قبل از ارائه این پیشنهاد لیست جنایت های امپریالیسم آمریکا علیه ملت ایران را در ذهن خود مرور کرده اند؟

آیا واقعا ایشان بر این اعتقادند که ملت غیور و شهادت طلب ایران می تواند جنایت های امپریالیسم آمریکا را (قریب به شش دهه گذشته که هنوز هم ادامه دارد) نادیده گرفته و گذشت کند؟ آیا در لیست جنایت های آمریکا (اگر در خاطر ایشان هست! ) اثری از سازمان ساواک نیز مانده است؟

آیا ایشان تحقیر ملت ایران در تصویب قانون کاپیتولاسیون، تفرقه های قومیتی در کشور، حمایت از سازمان تروریستی منافقین را از یاد برده اند؟ آیا کسی هست که ایرانی باشد و هشت سال جنگ تحمیلی علیه این ملت را که با حمایت آشکار آمریکا به وقوع پیوست را فراموش کرده باشد؟

آیا ایشان شلیک موشک ناو آمریکایی به هواپیمای ایرباس مسافربری ایران و شهادت ۲۹۰ نفر بی گناه را فراموش کرده اند؟ موارد ذکر شده تنها گوشه ای از جنایات آمریکای منفور درجهان است که نسبت به ایران عزیز و هموطنانمان روا داشته است. جناب آیت الله صانعی آیا هنگام ارائه پیشنهاد بعید خود، هیچ یک از موارد ذکر شده از خاطر شریفتان نگذشت؟۳- به فرض که ملت ایران تمامی ظلم های آمریکا در طول شصت سال گذشته را فراموش کند و آنها را ببخشد، جناب آقای صانعی می بایست به این سؤال پاسخ گویند که شیطان بزرگ از کدامین ظلم ملت ایران باید گذشت کند؟ آقای صانعی در ذهن خود کدامین گناه ملت ایران را مرور کرده اند که پیشنهاد گذشت به آمریکایی ها را داده است؟

آیا دفاع شصت ساله ملت مظلوم ایران در برابر اقدامات ددمنشانه امپریالیسم آمریکا از نظر آقای صانعی جرم است که نیاز به گذشت داشته باشد؟ کاش ایشان این مسئله را برای ما باز می نمودند.

ملتی که در راستای اعتلای ایران اسلامی بارها متحمل صدماتی شده و یا عزیزان خود در این راه تقدیم کرده است، هرگز حاضر نمی شود با توصیه های نامسئولانه و بی دلیل، آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی را فراموش کرده و ظلم های روا داشته شده را ببخشد. به زعم این ملت شهید پرور که در طول چهار دهه گذشته در همه صحنه های سخت و تاریخ ساز، تنها و تنها چشم به سخنان گهربار جایگاه استوار ولایت مطلقه فقیه داشته، تنها جایگاهی که حق ورود به این مسئله دارد، مقام عظمای ولایت است.والسلام علی من اتبع الهدی
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات