ماشاءالله شمس الواعظین از لغو شدن ممنوعیتش برای انجام سفرهای خارجی خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، این فعال سیاسی و رسانه ای با اعلام این خبر اظهار کرد: ساعاتی قبل از وزارت اطلاعات تماس گرفته و اعلام شد که من دیگر ممنوع الخروج نیستم.

وی ادامه داد: من در حدود دو ماه قبل در دیدار با معاون وزیر اطلاعات مشکل ممنوعیتم برای انجام سفرهای خارجی را مطرح کردم که وی قول رسیدگی به این موضوع را داد و امروز این مشکل حل شده است.

شمس الواعظین افزود: بعد از حوادث سال ۸۸ و بازداشت من از سوی وزارت اطلاعات، به من اعلام شد که ممنوع الخروج هستم و دلیل این تصمیم را تدابیر احترازی یعنی پیشگیرانه، گذاشته بودند.

۴۲۰ نفر ممنوع الخروج بودند که مشکل بسیاری از آنها حل شده است

این فعال رسانه ای همچنین گفت: بعد از حوادث ۸۸ یک لیست ۴۲۰ نفره تهیه شده بود که همگی آنها ممنوع الخروج شده بودند. در یکی - دو هفته اخیر متوجه شدم که مشکل ممنوعیت از انجام سفرهای خارجی برای بسیاری از افراد این لیست حل شده است.

وی درباره اخبار منتشر شده مبنی بر ممنوع الخروج بودن سیدمحمد خاتمی نیز افزود: دلیل اینکه آقای خاتمی اجازه خروج از کشور را پیدا نکرد، مسائل پروتکلی بود یعنی به ایشان گفته بودند اگر رییس جمهور پیشین بخواهد به کشور دیگری سفر کند، باید مسائل امنیتی تأمین شود.

لغو ممنوع الخروجی من نشانه بهبود اوضاع کشور است

شمس الواعظین در پایان اظهار کرد: لغو ممنوع الخروجی من نشانه بهبود اوضاع کشور است. در این فضا امیدوارم انجمن صنفی روزنامه نگاران نیز بازگشایی شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات