واکنش قاضی زاده به اظهارات تئوریسین اصلاحات:

نماینده مردم مشهد با بیان اینکه حجاریان نگران ناهماهنگی بین قوه مجریه و مقننه است در حالیکه قانون اساسی، اختیار انحلال دولت جهت برگزاری مجدد انتخابات را به مجلس داده است، گفت: مردم از ما نمایندگان به دلیل سکوت در قبال حضور فتنه گران، مجرمان و افراد مسئله دار در دولت، ناراحت هستند و حق دارند دوره بعد به ما رأی ندهند.

به گزارش افکارنیوز ، امیر حسین قاضی زاده نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات سعید حجاریان درباره تغییر قانون اساسی و امکان انحلال مجلس توسط دولت، گفت: آقای حجاریان نگران ناهماهنگی بین مجلس و دولت نباشد، چرا که قانون اساسی نگرانی ایشان را رفع کرده و به مجلس اختیار داده در صورت صلاحدید دولت را منحل کند تا انتخابات ریاست جمهوری مجدداً برگزار شود.

وی با بیان اینکه اگر حجاریان از ناهماهنگی بین قوه مجریه و مقننه ابراز نگرانی می کند، بهتر است قانون اساسی را مطالعه کند، تصریح کرد: قانون اساسی نیازی به اصلاحات ندارد؛ اگر به قول آقای حجاریان ناهماهنگی پیش آمد، مشکل با انحلال دولت توسط مجلس حل خواهد شد. در این صورت مجلس با اختیار قانونی خود، دولت را منحل خواهد کرد تا انتخابات ریاست جمهوری مجدد برگزار شود.

قاضی زاده در پاسخ به بخش دیگری از اظهارات حجاریان مبنی بر اینکه نمایندگان بر خلاف خواسته مردم حرف بزنند و عمل کنند مردمآنان را به حوزه های انتخابیه شان راه نخواهند داد، گفت: این بخش از اظهارات آقای حجاریان درست است چون ما نمایندگان شدیداً از سوی مردم تحت فشاریم، مردم به ما اعتراض می کنند که چرا به فلان وزیر که در فتنه ۸۸ نقش داشته رای اعتماد دادیم؟ مردم حق دارند به دلیل سکوت نمایندگان در قبال حضور فتنه گران در دولت به ما رای ندهند.

نماینده مردم مشهد در مجلس افزود: حرف آقای حجاریان که می گوید مردم به ما دوره بعد رای نخواهند داد از این بابت درست است که مردم به علت سکوت ما در قبال انتصاب افراد مجرم، مسئله دار و فتنه گر در دولت از دست ما ناراحت هستند و حق هم دارند و ما شرمنده آنان هستیم.

سعید حجاریان در گفت وگو با یک رسانه دولتی با اشاره به طرح برخی موضوعات در مجلس برخلاف روند حرکت دولت، گفته است: نمایندگان بر خلاف خواسته مردم حرف بزنند و عمل کنند و بعد آن وقت ببینند آیا مردم حوزه های انتخابیه شان آنها را به شهرشان راه می دهند؟ اگر این کار را بکنند مردم آنها را حتی به شهرهایشان راه نمی دهند. من معتقدم حتی اگر قرار باشد قانون اساسی عوض شود، باید شرایطی فراهم شود تا مانند بسیاری از کشورها، دولت بتواند مجلس را منحل کرده و انتخابات زودهنگام برگزار کند تا مردم مجدداً رای دهند و سیستمی هماهنگ پدید آورند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات