نماینده مردم تهران:

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اظهارات اخیر حجاریان گفت: حجاریان به دنبال سوءاستفاده از شرایط است، این افراد چرا در ۸ سال گذشته پیشنهاد انحلال مجلس توسط دولت را مطرح نمی کردند؟

به گزارش افکارنیوز ، حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان سعید حجاریان درباره ضرورت دادن اختیار انحلال مجلس به دولت گفت: برخی عبارت های زیبا همچون اعتدال، حقوق شهروندی و راستگویی زمانی از سوی عده ای خوب انگاشته می شود که به نفع آنها باشد.

وی با بیان اینکه افراطیون بر اساس شرایط کنونی تصور می کنند که می توانند نظراتشان را تحمیل کنند، گفت: اگر اینها سر قدرت نبودند و آنچه خلاف جریان جاری گفته می شود ملاک باشد، عملا سوء استفاده از شرایط محسوب می شود.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: اینها زمانی که بر قدرت می نشینند بدمستی می کنند و فراموش می کنند که چه بودند. سؤال من این است که آیا شما نبودید که به رانندگان محترم تاکسی که در سطح شهر امرار معاش می کنید آنها را فاقد درک و تحلیل دانستید.

طلا گفت: یادمان نرفته است که زمانی اینها در دولت بودند و می گفتند اگر ما مرگ موش هم پخش کنیم مردم در صف آن می ایستند، بالاخره بعضی از آنها چون اقبال مردمی ندارند به دنبال ایجاد جنجال برای جلب نظر مردم هستند.

وی افزود: من معتقدم که صبر مردم بالاست اما اینکه عده ای حقوق مردم را محترم بشمارند اما در اردوگاه خود آن را زیر سؤال ببرند غیرقابل قبول است.

نماینده مردم تهران ادامه داد: چه شده است که در ۸ سال گذشته بحثی درباره انحلال مجلس توسط دولت مطرح نمی کردند اما زمانی که اندکی اقبال به سمت آنها چرخید دوباره چنین سخنی را مطرح می کنند.

طلا گفت: بر اساس سخنان قرآن کریم شکست و پیروزی بین مردم در چرخش است. آنها هم زمانی مجبورند از قدرت کناره گیری کنند مگر آنکه آنها نگاه دیگری به قدرت داشته باشند.

وی افزود: نگاهی که بوی دعوت به تجمعات غیرقانونی می دهد. اینها سخنانی را محکوم می کنند که از زبان نمایندگان مردم بیان می شود.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه اظهارات حجاریان نوعی دیکتاتوری است، ادامه داد: با توجه به سابقه ای که اینها در فتنه و دعوت به تجمعات غیرقانونی و براندازی داشتند فکر می کنم که اینها علائم خوبی برای جامعه نیست و امیدوارم اینها از نگاه رادیکالی خود دست بکشند.

سعید حجاریان در گفت وگو با یک رسانه دولتی با اشاره به طرح برخی موضوعات در مجلس برخلاف روند حرکت دولت، گفته است: نمایندگان بر خلاف خواسته مردم حرف بزنند و عمل کنند و بعد آن وقت ببینند آیا مردم حوزه های انتخابیه شان آنها را به شهرشان راه می دهند؟ اگر این کار را بکنند مردم آنها را حتی به شهرهایشان راه نمی دهند. من معتقدم حتی اگر قرار باشد قانون اساسی عوض شود، باید شرایطی فراهم شود تا مانند بسیاری از کشورها، دولت بتواند مجلس را منحل کرده و انتخابات زودهنگام برگزار کند تا مردم مجدداً رای دهند و سیستمی هماهنگ پدید آورند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات