نائب رئیس دوم مجلس در خصوص استعفای دسته جمعی نمایندگان برخی از استان ها در اعتراض به وضعیت بودجه گفت: استعفا چاره کار نیست و باید با خرد جمعی و اعتدال مشکلات را از پیش رو برداشت.

به گزارش افکارنیوز ، محمدرضا باهنر پیش از ظهر امروز در نشست پرسش و پاسخ با اساتید حوزه و دانشگاه، طلاب و دانشجویان شهرستان بناب با تأکید بر اینکه توافق ژنو با رعایت چارچوب ها و خطوط قرمز نظام در قبال برداشته شدن تحریم ها و اعتمادسازی مورد موافقت هیئت مذاکره کننده قرار گرفت، اظهار کرد: متأسفانه آمریکایی ها از توافق صورت گرفته تفسیر عجیبی ارائه می کنند که هیچ فرد آگاهی آن را قبول نمی کند و این گونه رفتارها مؤیدی است بر ریشه های بی اعتمادی که ملت ایران نسبت به آمریکا و هم پیمانان آنها دارد.

با هیچ کس شوخی نداریم


این نماینده مجلس افزود: رئیس جمهور و وزیر امورخارجه آمریکا باید رفتارهای خود را اصلاح کنند، در غیر این صورت در اجرای مفاد توافقنامه ژنو با هیچ کس شوخی نداریم.

سرانه پرداختی به طلاب و دانشجویان

وی سرانه پرداختی به طلاب را در قبال سرانه دانشجویان بسیار ناچیز خواند و گفت: سرانه پرداختی به طلاب قابل مقایسه با سرانه پرداختی به دانشجویان نیست و با وجود اینکه بودجه های حوزه های علمیه در سال های اخیر تکان زیادی خورده، ولی باید کمک بیشتری به مراکز دینی کرد.

استعفا چاره کار نیست

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص استعفای دسته جمعی نمایندگان برخی از استان ها در اعتراض به وضعیت بودجه گفت: استعفا چاره کار نیست و باید با خرد جمعی و اعتدال مشکلات را از پیش رو برداشت.

بدشانس ترین نمایندگان مجلس


باهنر گفت: به اعتقاد بنده نمایندگان مجلس نهم بدشانس ترین نمایندگان در طول ۹ دوره گذشته مجلس شورای اسلامی هستند، ولی باید با مشکلات کنار آمد.

دولت نباید فضای سیاسی را تند کند

وی تصریح کرد: نمایندگان با توجه به دلسوزی هایی که به حوزه های انتخابیه خود دارند و کارهای انجام نشده زیادی که در حوزه های انتخابیه خود مشاهده می کنند، مجبور می شوند اعتراض کنند.

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی حل مشکلات فرهنگی از قبیل موسیقی و حجاب را در گرو تلاش و کار فرهنگی و در کنار آن کار مدیریتی دانست و تأکید کرد: دولت نباید فضای سیاسی کشور را تند کند.

خنثی کردن نقشه های شوم دشمنان در تاسوعا و عاشورا


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با بیان اینکه در سایه تلاش های نیروهای اطلاعاتی و امنیتی ما معضل و مشکل اساسی در مقوله امنیت نداریم، خاطرنشان کرد: تاسوعا و عاشورای همین امسال دشمنان نقشه های زیادی برای اجرا داشتند که بچه های اطلاعاتی آنچنان بر مسائل امنیتی اشرافیت دارند که در همان مبداء حرکت چتر اطلاعاتی ما بر آنها سایه انداخته است و این جزو اقرارهای بسیاری از کشورهای منطقه است.

باهنر تصریح کرد: امنیتی که توسط نیروهای اطلاعاتی در کشور به وجود آمده، کاملاً بی نظیر است، ولی هیچ کس شاکر این نعمت نیست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات