صالحی در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی مطرح کرد

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه فعالیت های این سازمان در عرصه تحقیق و توسعه با جدیت دنبال می شود، گفت: به آژانس انرژی اتمی تولید سانتریفیوژهای نسل جدید را اعلام کرده ایم.

به گزارش افکارنیوز ، علی اکبر صالحی امروز در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی گزارشی از وضعیت فعالیت های سازمان انرژی اتمی ارائه کرد و اظهار داشت: در قالب تعلیق غنی سازی اورانیوم ۲۰ درصدی چیزی از دست نمی دهیم چرا که سوخت مورد نیاز راکتور تهران برای چهار سال ذخیره سازی شده است.

وی با اشاره به خواسته غربی ها مبنی بر تعطیلی راکتور آب سنگین اراک تصریح کرد: این مسئله اصلا پذیرفته نشده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه فعالیت های این سازمان در عرصه تحقیق و توسعه با جدیت دنبال می شود، یادآور شد: به آژانس انرژی اتمی تولید سانتریفیوژهای نسل جدید را اعلام کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه در عرصه توافق می توانستیم به یک وضع آرمانی و یا یک وضع مطلوب برسیم، ادامه داد: فتوای رهبری مبنی بر عدم ساخت سلاح های هسته ای از سوی ایران وضع آرمانی بود و البته این توافق نیز مناسب است.

صالحی با اشاره به آغاز احداث نیروگاه هسته ای جدید در سال آینده بیان کرد: در یک افق هشت ساله در فاصله دو ساله ساخت یک نیروگاه هسته ای در کشور آغاز می شود.

وی تصریح کرد: ایران برنده این توافق است چرا که یا غربی ها به تعهدات خود عمل کرده و یا از آن عدول می کنند و حسن نیت ایران در افکار عمومی ثابت شده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات