باهنر در جمع دانشجویان بناب:

نپذیرفتن بودجه غیرعملیاتی از سوی دولت، وجود ۲۰۰ هزار صندلی خالی در مدارس غیرانتفاعی، طرح افزایش غنی سازی تا ۶۰ درصد، گرانی ناشی از بی تدبیری و خردورزی از مهم ترین مسائلی بود که محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس در جمع دانشجویان بناب مطرح کرد.

به گزارش افکارنیوز ، محمدرضا باهنر ظهر امروز در نشست اساتید و دانشگاهیان بناب در دانشگاه این شهرستان با بیان اینکه در چهار سال آینده و شاید هشت سال آینده شاهد رشد شاخصه ها در کشور باشیم؛ ولی شرایط سنگینی نیز پیش رو هست که باید با صبر و حوصله و البته با دقت این گره باز شود.

وی با بیان اینکه حدود ۲۸ سال سابقه حضور در دولت های بعد از انقلاب در مجلس را دارد، گفت: در طول سی سال دولت ها کاملاً متفاوت بوده اند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز اگر بخواهیم مسائل کشور را ردیف کنیم، شاید صدها مسئله داریم، ولی در دنیا امروز حکومت ها منهای ایدئولوژی و اعتقاد و حتی دیکتاتورها برای دنیای آدم ها در چند شاخص حساس هستند که شاخص امنیت و سلامت غیر از شاخص هایی هستند که دولت ها به آن حساس هسند، رشد اقتصادی، نرخ بیکاری، سطح عمومی قیمت ها و شاخص توسعه انسانی است و شاخص رکود و تورم که امروز بعد از انقلاب در کشور بی نظیر بوده است!

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با بیان اینکه در سایه تلاش های نیروهای اطلاعاتی و امنیتی ما معضل و مشکل اساسی در مقوله امنیت نداریم، خاطرنشان کرد: تاسوعا و عاشورای همین امسال دشمنان نقشه های زیادی برای اجرا داشتند که بچه های اطلاعاتی آن چنان بر مسائل امنیتی اشرافیت دارند که در همان مبداء حرکت چتر اطلاعاتی ما بر آنها سایه انداخته است و این جزو اقرارهای بسیاری از کشورهای منطقه است.

باهنر تصریح کرد: امنیتی که توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در کشور بوجود آمده، کاملاً بی نظیر است، ولی هیچ کس شاکر این نعمت نیست.

با وجود گرانی در کشور قدرت خرید ایرانی ها در رده سی ام دنیا قرار دارد

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود گرانی موجود در کشور قدرت خرید سرانه ما در دنیا در رده سی ام بین تمام کشورهای دنیاست و از برخی کشورهای اروپایی نیز بهتر است.

وی سپس با اشاره به موضوع مذاکرات گروه ۱+۵ گفت: طبق فرموده مقام معظم رهبری باید از تیم مذاکره کننده حمایت کنیم و در عین حال مراقب آنها باشیم.

باهنر اظهارات اخیر اوباما و جان کری را درخصوص عدول از توافقنامه نشست ژنو را ناشی از فشارهای وارده از سوی صهیونیست ها و پاسخ به سنای آمریکا دانست و گفت: تحلیل من این است که آمریکا در نهایت به تعهدات خود عمل خواهد کرد.

مجلس به دنبال آماده کردن طرحی مبنی بر افزایش غنی سازی به ۶۰ درصد است

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین همچنین با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی در دنیا اظهار کرد: ما طرحی در مجلس درحال آماده کردن داریم که غنی سازی را به ۶۰ درصد برسانیم.

وی تورم و بیکاری را از مشکلات اساسی حاکم بر کشور نام برد و گفت: اگر بگوییم امروز در تمام خانواده ها یکی دو نفر افراد بیکار وجود دارد، اغراق نکرده ایم.

بخشی از گرانی ها ناشی از عدم خردورزی و بی تدبیری است

باهنر تصریح کرد: این کمال بی انصافی است که بیش از ۳۰ درصد گرانی ها را به گردن تحریم ها بیندازیم؛ بلکه قسمتی از این گرانی ها ناشی از عدم خردورزی و شجاعت و بی تدبیری است.

۲۰۰ هزار صندلی خالی در مدارس غیرانتفاعی کشور

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با اعلام اینکه کشور را گران اداره می کنیم؛ گفت: دولت امروز بطور متوسط بابت سرانه هر یک از دانش آموزان ۱.۵ میلیون تومان برای آموزش و پرورش پرداخت می کند، در حالی که هم اکنون ۲۰۰ هزار صندلی خالی در مدارس غیرانتفاعی داریم که برای پرکردن هر صندلی توسط بخش خصوصی ۶۰۰ هزارتومان درخواست می کند.

دولت شجاعت خود را تقویت کند

باهنر اضافه کرد: سال آینده برای بودجه سال ۹۴ بودجه غیرعملیاتی را از دولت نمی پذیریم بنابراین دولت باید ذره ای شجاعت خود را تقویت کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنان خود درخصوص مسکن مهر در کشور نیز اظهار کرد: با وجود اینکه با اجرای این طرح افرادی که تا آخر عمر نمی توانستند برای خود سرپناهی درست کنند، صاحب سرپناه شدند. ولی در کنار آن فقط از رهگذر مسکن مهر ۱۷ میلیون خانوار هرکدام ۱۰ واحد درصد تورم را به جامعه تحمیل کردند.

در ادامه این نشست نماینده مردم بناب درمجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: درعمل از طرف هردو نهاد عزم جدی برای عملی شدن این وحدت نمی بینیم.

حجت الاسلام محمد باقری بنابی افزود: با برگزاری یکی دو جلسه نمادین در سال وحدت این دو قشر تحقق نخواهد یافت.

وی ادامه داد: مسئولان حوزه و دانشگاه باید فکر اساسی و اقدام عملی را در تحقق این وحدت انجام دهند.

همچنین در این نشست چند تن از روحانیون و اساتید دانشگاه راهکارهای خود را برای تحقق و عملی شدن وحدت حوزه و دانشگاه بیان کردند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات