رسایی در تذکری مطرح کرد:

یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس نسبت به ملاقات انجام شده در سفارت یونان توسط هیأت پارلمانی انتقاداتی را مطرح کرد و گفت که چرا سفیر یونان با تأخیر احضار شده و وزارت خارجه رفتاری عزت مندانه از خود نشان نداده است.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام حمید رسایی در صحن علنی امروز (یکشنبه) در تذکری بااستناد به بند ۱۱ ماده ۲۴ گفت: هفته گذشته که مجلس جلسه علنی نداشت اتفاق دیپلماتیک رخ داد که امیدوارم با شفاف سازی رئیس مجلس از حیثیت مجلس دفاع شود.

وی افزود: مدعو این دیدار و ملاقات های مجلس، کمیته ای از همکاران ما بوده است که به همین دلیل بسیاری از علامت سؤال ها متوجه مجلس شده است.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه سگ زرد برادر شغال است، گفت: اتحادیه اروپا فرقی با آمریکا در لطمه زنی به منافع مردم ایران ندارد. البته ما سعی می کنیم با همه روابط دوطرفه عادلانه ای را داشته باشیم.

رسایی یادآور شد: قرار بر این بود که کمیته ای از اتحادیه و پارلمان اروپا به ایران آید و علیرغم اینکه به کمیته تاکید شده بود حق ملاقات با کسانی که علیه نظام جمهوری اسلامی فعالیت دارند، ندارند، این افراد در بدو ورود در یکی از سفارتخانه ها با دو تن از کسانی که فتنه گری کرده و در دادگاه نظام جمهوری اسلامی محکوم شدند ملاقاتی داشتند. این نشان می دهد که فتنه گران وطن فروشند چون در غیر این صورت در سفارتی خارجی با کسانی که ملت ما را تحریم کرده و مردم را در فشار گذاشته اند ملاقاتی انجام نمی دادند؛ اقدامی که در سالگرد فتنه انجام شد.

وی افزود: حال سؤال این است در شرایطی که این هیأت پارلمانی سال ها قصد سفر به ایران داشته و همه می دانستند که آنها در این سفر قصد چنین ملاقات هایی را دارند چرا اقدامات لازم صورت نگرفت؟ براساس ادعای همکاران ما و پیگیری های ما به نهادهایی همچون وزارتخانه های خارجه و اطلاعات یک هفته قبل از آمدن این هیأت تذکرات لازم داده شده مبنی بر اینکه این هیأت قصد چنین رفتارهایی را دارند.

این عضو جبهه پایداری با طرح پرسشی گفت: چرا وزارت اطلاعات تمهیدی در این رابطه انجام نداده است؟ دوستان بعد از پیگیری به این موضوع پی بردند که معاون مربوطه یک روز بعد از انجام ملاقات مدعی شده که گزارش را دیده است. وزیر مربوطه نیز چند روز پیش گفته که خبر نداشته و تازه متوجه شده است.

وی افزود: از طرف دیگر چرا سفیر یونان بعد از بازگشت هیأت پارلمانی به کشور خود و ادامه توهین هایش با تأخیر دیروز احضار شده است؟ چرا بعد از انجام چنین ملاقات توسط هیأت پارلمانی آن هم خارج از برنامه و ادب دیپلماتیک، ملاقات های دیگر را لغو نکردند.

نماینده مردم تهران خطاب به لاریجانی گفت: بنده اطلاع دارم که مواضع شما در عرصه سیاست خارجی مواضعی محکم و عزت مندانه است اما سؤال این است که این هیأت بعد از ملاقات انجام شده در سفارت یونان با شما دیدار داشته است. چرا برنامه ریزان این ملاقات را بعد از رفتار سو این هیأت لغو نکردند؟

رسایی به دیدار هیأت پارلمانی با هاشمی رفسنجانی اشاره و اظهار کرد: ما انتقاداتی به آقای هاشمی رفسنجانی در درون خانواده خودمان داریم اما اگر یک خارجی بخواهد به شخصیت های ما توهین کند، برای ما قابل تحمل نیست.

وی اضافه کرد: فیلمی نشان داده شده است که وقتی آقای هاشمی رفسنجانی وارد اتاق دیدار با هیأت پارلمانی می شود، رئیس هیأت جلوی آقای هاشمی رفسنجانی بلند نمی شود رویکردی که برخلاف ادب دیپلماتیک و عدم مهمان و میزبان است. البته فیلمی که پخش شده فیلمی رسمی نیست و احساس می کنم که عمدا چنین فیلمی گرفته شده چون این فیلم در حالت کج است.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس همچنین گفت: هیأت پارلمانی در زمان بازگشت اعلام کرده که مهمترین ملاقاتش در ایران ملاقات با فتنه گران در سفارت یونان بوده است. چرا وزارت خارجه در این مورد عزت مندانه رفتار نکرده است البته علامت سؤال نیز روی مجلس گذاشتند. درخواست من این است که رئیس مجلس شفاف در این موضوع توضیحاتی را ارائه دهند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات