قائم مقام وزیر کشور با تاکید بر اینکه در حال بررسی دو لیست برای انتخاب گزینه نهایی استانداری خراسان رضوی و معرفی آن به دولت هستیم، گفت: امروز هم استاندار خراسان رضوی معرفی نمی شود.

به گزارش افکارنیوز ، حسینعلی امیری در پاسخ به این سئوال که گزینه مورد نظر وزارت کشور برای استاندار خراسان رضوی چه زمانی به هیات دولت معرفی خواهد شد، اظهار کرد: زمان معرفی گزینه نهایی برای این استان قابل پیش بینی نیست.

وی افزود: هم اکنون در حال بررسی گزینه های مختلف هستیم و هنوز پرونده ای برای ارسال به هیات دولت آماده نشده است لذا امروز هم استاندار خراسان رضوی معرفی نخواهد شد.

سخنگوی وزارت کشور در پاسخ به این سئوال که گزینه مورد نظر این وزارتخانه برای استان خراسان رضوی از بین چند نفر انتخاب خواهد شد، تصریح کرد: هم اکنون یک لیست ۷ نفره و یک لیست ۲-۳ نفره در وزارت کشور در حال بررسی است تا در نهایت گزینه مورد نظر برای استانداری خراسان رضوی انتخاب و به هیات دولت معرفی شود.

وی در پاسخ به این سئوال که این لیست ها از سوی چه کسانی به وزارت کشور ارائه شده است، گفت: این افراد از ناحیه کنشگران سیاسی، نمایندگان مجلس، ستادهای انتخاباتی آقای روحانی و نخبگان استان پیشنهاد شده اند.

امیری در پاسخ به این سئوال که دلیل تاخیر در معرفی استاندار خراسان رضوی چیست، خاطرنشان کرد: دلیل تاخیر، دقت است.

وی ادامه داد: استان خراسان رضوی به دلیل حساسیت هایی که دارد بسیار مورد اهمیت است و از سویی مورد توجه جهان اسلام قرار دارد، کسی که برای استانداری این استان انتخاب می شود باید از جامعیت لازم برخوردار باشد و از عهده اداره این استان به خوبی برآید.

هیات دولت استاندار ۳۰ استان را معرفی کرده و تنها انتخاب استاندار استان خراسان رضوی باقی مانده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات