رهبر جریان صدر عراق طی مصاحبه با یک نشریه عرب زبان تاکید کرده است که فرمانده سپاه قدس ایران هم اکنون قدرتمند ترین شخصیت در عراق است.

به گزارش افکارنیوز ، مقتدی صدر رهبر جریان صدر در عراق طی مصاحبه با نشریه الحیاه و درخصوص اوضاع داخلی عراق اعلام کرد، در جنگ های داخلی شرکت نخواهد کرد و نسبت به عدم وقوع آن نیز خوش بین نیست، وی توضیح داد که براساس شواهد موجود عراق به تشکیل و گسترش شکاف های قومی، مذهی و سیاسی در حرکت است.

وی همچنین با اشاره به" قاسم سلیمانی" فرمانده سپاه قدس ایران، او را قدرتمندترین شخصیت در عراق خواند که نسبت به دولت، مذهب، ملت و آرمان خود وفادار است.

مقتدی صدر همچنین افزود قاسم سلیمانی همواره سعی دارد با همه گروه ها روابط خوبی برقرار کند، تاجایی که چندین بار سعی کرد با حاکمان کشورهای عربی گفتگو کند اما هیچ گوش شنوایی در این زمینه نیافت، وی هم اکنون نیز در حال رایزنی برای دیدار با مقامات کشورهای اروپایی است.

مقتدی صدر همچنین اعلام کرد که علاقه مردم عراق به حزب حاکم سبب می شود تا نوری المالکی نخست وزیر فعلی کشور در انتخابات آینده برگزیده شود.

وی در خصوص سوریه توضیح داد که در امور داخلی این کشور دخالت نخواهد کرد و هیچ تلاشی برای گفتگو با گروه های تروریستی در سوریه نکرده است، تنها در صورتی که نیاز به میانجیگری او باشد با آنان گفتگو خواهد کرد.

مقتدی صدر همچنین گفت: حوادثی که در سوریه روی می دهد کاملا داخلی بوده و هیچ شخصی اجازه دخالت در آن را ندارد، مردم سوریه می خواهند سرنوشت خود را به دست بگیرند، این امر چه ارتباطی به من و یا سیاست دارد، سوریه را به حال خود رها کنید و دست از کش مکش بردارید.

 وی همچنینی اعلام کرد که حزب الله لبنان سیاست های خود را در سوریه دنبال می کند و ما سیاست های خاص خود را داریم و تا کنون در این خصوص با آنان گفتگو نکرده ایم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات