برخلاف خبرهای گسترده از طرح ناطق نوری به عنوان سر لیست انتخاباتی مجلس دهم، جزئیات جلسه انتخاباتی عارف حاکی از حضور عارف در انتخابات مجلس به عنوان سر لیست اصلاح طلبان است.

به گزارش افکارنیوز ، چندی پیش جلسه انتخاباتی محمدرضاعارف در تهران برگزار و در این جلسه درباره فعالیت های انتخاباتی عارف برای مجلس آینده صحبت شد.

در این جلسه که در دفتر عارف برگزار شد، رؤسای ستاد انتخاباتی و برخی از طرفداران او حضور داشتند.

شکل گیری کارگروه های سیاسی، رسانه ای، اجتماعی، اقتصادی، شهری، فرهنگ و هنر و… ، تعیین مسئول برای آنها و هم چنین تقسیم کار یکی از اصلی ترین محور های این جلسه بوده است.

طی این جلسه محمد قوچانی به عنوان کارگروه رسانه ای انتخاب و صحبت هایی را در جمع ارائه داده است.

بر اساس این گزارش، محمدرضا عارف به عنوان سر لیست اصلاح طلبان تهران در انتخابات شرکت می کند که شعار اصلی او «پیشرفت آزادی» است.

این در حالی است که چندی پیش غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران در گفتگو با مهر تاکید کرد که احزاب اصلاح طلب از روش های سیاسی معقول و فعال تر برای انتخابات مجلس استفاده می کنند و بعید نیست با توجه به سابقه ناطق نوری و مجموعه گرایش اصلاح طلبان، اجماع بر روی ناطق صورت بگیرد.

وی افزود: در مجلس باید نیروهای معتدل و با سابقه در انقلاب حضور داشته باشند تا وضعیت بهتری رقم بخورد و آدم های توانمند وارد شوند و ناطق نوری جز نیروهایی است که همه به توانایی های او اذعان دارند.

دبیر کل حزب کارگزاران در خصوص احتمال حضور عارف در انتخابات مجلس اظهار داشت: عارف از نیروهای خوبی است که تجربه معاون اجرایی و وزارت را در کارنامه خود دارد و در مجلس می تواند نقش خوبی ایفا کند، اما این بحث نیست که یا عارف در انتخابات مجلس حضور داشته باشد و یا ناطق نوری؛ به هر حال مجلس ۲۹۰ کرسی دارد و همه شخصیت های خوب و توانمند می توانند در آن حضور داشته باشند و این انتخابات مجلس می تواند این شخصیت ها را جمع کند.

همچنین محمد رضا عارف نیز طی گفتگویی باخبرگزاری فارس در خصوص تشکیل حزب فراگیر برای رسیدن به مجلس شورای اسلامی دهم، گفت: ما هنوز در مورد حزب به جمع بندی نرسیده ایم که یک حزب جدید تشکیل دهیم و یا احزابی که وجود دارند را حمایت و تقویت کنیم اما یکی از فعالیت های احزاب مشارکت در صحنه های سیاسی از جمله مجلس است، بنابراین اگر حزبی تشکیل دهم قطعاً مشارکتی جدی در انتخابات مجلس خواهم داشت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات