ابوترابی فرد در صحن علنی مجلس:

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی نماد وحدت پیروان ادیان الهی است، با حضور نمایندگان اقلیت های دینی در این نهاد، نماد وحدت ملی و انسجام اسلامی نمایان شده است.

به گزارش افکارنیوز ، در جلسه روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی با اشاره به سالروز میلاد پیامبر بزرگ الهی حضرت عیسی بن مریم، این روز بزرگ و تاریخ ساز را به حضور جامعه مسیحیت، هموطنان عزیز مسیحی، مسلمانان و نمایندگان آنان در خانه ملت تبریک می گوییم.

وی افزود: این پیامبر بزرگ الهی همگام با سایر انبیاء بزرگ در راه بسط صلح، مودت و گسترش عدالت در جامعه بشری از تمام ظرفیت و توان خویش بهره گرفت و خدای سبحان در آیات نورانی قرآن کریم به تمجید شخصیت فرزانه او و مادر پرهیزگارش حضرت مریم پرداخته است.

ابوترابی فرد با اشاره به اینکه حضرت عیسی کلمه الله است، گفت: او کلمه ای است که نزد خدا از جایگاه و وجاهت ویژه ای برخوردار است، کلمه ای که در تقرب به خدای سبحان گوی سبقت را از دیگران ربوده و در بالاترین جایگاه بندگی در روزهای نخست تولد خود خطاب به انسان هایی که مقابل او بودند گفت من بنده خدا هستم؛ امیدواریم با الهام از آموزه های الهی و انسان ساز مکاتب وحیانی و انبیاء بزرگ در جهت گسترش عدالت در جامعه بشری تلاش کنیم و در برابر افراطی گری و خشونت با تمام توان از ظرفیت ادیان الهی و پیروان کتب آسمانی بهره جوییم.

نایب رئیس مجلس گفت: پیروان حضرت مسیح شخصیت های برجسته ای هستند که در مکتب این پیامبر بزرگ تربیت شده اند و با الهام از آموزه های حیات بخش انسان در تجلیل از شخصیت های بزرگ جهان انسان نیز همت گمارده اند.

وی گفت: نگاهی که پیروان حضرت مسیح نسبت به حادثه عاشورا دارند نشان می دهد که آنها به بزرگداشت این رویداد بزرگ تاریخی پرداخته اند و از وجود حضرت حسین (ع) با عنوان حسین گوهر ادیان نام برده اند، نقش مهم و کلیدی در پیوند ادیان الهی و پیروان کتب آسمانی دارند.

ابوترابی فرد افزود: امیدواریم با الهام از آموزه های حیات بخش کتب آسمانی و الهام از حیات زندگی بخش حضرت عیسی و اولیای الهی در سایه همدلی، وحدت و انسجام در راه افزایش صلح و دوستی در جهت مبارزه با خشونت گام های بزرگی برداریم.

نماینده مردم تهران گفت: خدا را شاکریم که نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان نظام برآمده از دین، پیشرو است، مجلس شورای اسلامی امروز نماد وحدت پیروان ادیان الهی است و با حضور نمایندگان اقلیت های دینی در این نهاد، نماد وحدت ملی و انسجام اسلامی در مجلس شورای اسلامی نمایان است.

ابوترابی فرد خاطر نشان کرد: امیدواریم با الهام از آموزه های دینی و رهنمودهای رهبری از همه توان و ظرفیت های خویش برای ارتقای وحدت ملی و انسجام اسلامی و پیوند استوار ادیان الهی بهره بگیریم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات