در جمع خبرنگاران:

رئیس فراکسیون اصولگرایان با تأئید دیدار خود با علی لاریجانی گفت: این دیدار متعلق به مدت ها قبل بود که موضوع آن مرتبط با امور مجلس بود.

به گزارش افکارنیوز ، غلامعلی حداد عادل رئیس فراکسیون اصولگرایان در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سؤالی درباره دیدار خود با لاریجانی گفت: این دیدار مربوط به دو سه هفته پیش نیست و من در این مدت دیداری با آقای لاریجانی نداشتم.

وی افزود: البته مذاکره من با آقای لاریجانی امری طبیعی است ولی در دو سه هفته اخیر نبوده است اما این دیدار مربوط به خیلی وقت پیش بوده است.

رئیس فراکسیون اصولگرایان ادامه داد: آقای سالک هم زمان این دیدار را به طور دقیق نمی دانستند.

حدادعادل گفت: من هم زمان این دیدار را به یاد نمی آورم اما اصولاً دو فراکسیون رهروان ولایت و اصولگرایان در بسیاری از موارد نظر مشترک دارند که می توان به بحث هسته ای و اصول بودجه اشاره کرد و ما در این زمینه ها ارتباط داریم و کار مشترک می کنیم.

وی افزود: مواردی که اختلاف نداریم خوشبختانه بسیار زیاد است اما با این حال عقل و منطق هم حکم می کند که همسو با یکدیگر عمل کنیم.

وی با اشاره به جزئیات دیدار خود با لاریجانی افزود: در این دیدار بحث همگرایی و عمل به وحدت نظر مطرح بود البته این مسئله ای است که همه اعضای فراکسیون پذیرفته اند که نمونه آن دعوت دو فراکسیون از آقای تخت روانچی عضو تیم مذاکره کننده هسته ای بود که همه اعضای فراکسیون آن را امضاء کردند و از این قبیل امضاءها هم باز هم خواهیم داشت.

رئیس فراکسیون اصولگرایان در پاسخ به این سؤال که آیا قرار نیست که مانند مجلس هشتم یک فراکسیون واحد از اصولگرایان داشته باشیم، گفت: نه چنین بحثی به هیچ عنوان مطرح نشده است.

حدادعادل در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه آیا قرار نیست که مسئولان به جلسات مشترک دو فراکسیون دعوت شوند یا نه، تصریح کرد: چرا ما کلاً در نظر داریم در بسیاری از موارد که محل اختلاف نیست به صورت واحد عمل کنیم و آن را هر دو فراکسیون پذیرفته اند البته در گذشته مواردی بوده و در آینده نیز مواردی خواهد بود.

حداد عادل در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه آیا این فراکسیون برنامه ای برای دیدار با رئیس جمهور دارد یا نه، گفت: ما آقای رئیس جمهور را می بینیم و من در شورای عالی انقلاب فرهنگی و گاهی مواقع در مجمع تشخیص مصلحت نظام آقای رئیس جمهور را می بینیم اما تا آنجایی که من می دانم آقای رئیس جمهور دیدار فراکسیونی هنوز نداشته است که حالا فراکسیون رهروان یا فراکسیون ما همچنین برنامه ای داشته باشد. اگر چنین برنامه ای باشد ما هم استقبال می کنیم اما از خود فراکسیون اصولگرایان هم درخواستی دراینباره ارائه نشده است.

وی درباره اینکه آیا در دیدار با لاریجانی بحث در ارتباط با همگرایی اصولگرایان مطرح شده است، یا نه، گفت: دیدار ما با آقای لاریجانی امری طبیعی است البته بحث های من در دیدار با آقای لاریجانی درباره خود امور مجلس بود. در مجلس بسیاری از امور وجود دارد که همگرایی دو فراکسیون را اقتضاء می کند و همانطور که قبلاً گفتم تنها به امور مجلس این دیدار اختصاص داشت.

حدادعادل در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه آیا فراکسیون به دنبال طرح افزایش درصد غنی سازی و تصویب آن در مجلس است، یا نه، گفت: این طرح متعلق به برخی از نمایندگان است و چیزی نیست که فراکسیون آن را دنبال کند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان در پاسخ به این سؤال که چرا برخی ها به دنبال کمرنگ نشان دادن حماسه ۹دی هستند، گفت: به هر حال بالاخره عده ای مخالف بودند که ملت در مقابل آنها ۹دی را آفریدند و آنها از احیای ۹ دی خوشحال نیستند و این طبیعی است بالاخره ۹ دی واکنش ملی در مقابل فتنه بود و طرفداران فتنه از بزرگداشت ۹ دی و یادآوری آن خوششان نمی آید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات