رییس جمهور در پیامی فرا رسیدن میلاد فرخنده حضرت عیسی (ع) و آغاز سال نو میلادی را به رهبر کاتولیک های جهان و همه پیروان این آیین الهی تبریک گفت.

به گزارش افکارنیوز ، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب پاپ فرانسیس اول

رهبر محترم کاتولیک های جهان

در اولین سال از آغاز دوران زعامت حضرتعالی در جامعه کاتولیک، سالروز تولد حضرت عیسی بن مریم (ع) را به شما و جامعه کاتولیک های جهان تبریک می گویم. امیدوارم در جایگاه رفیع پاپ بتوانید در کمک به گسترش صلح، کاستن فقر، و هدایت جهان آلوده به خشونت، تبعیض و افراط گرائی به سوی آرامش، عدالت، و اعتدال موفق باشید.

آن چه من و سایر مؤمنان به ادیان الهی را به موفقیت جنابعالی در گام برداشتن به سوی تحقق صلح، آزادی و عدالت امیدوار می سازد، سابقه طولانی شما در باور داشتن به ضرورت گفت وگوی میان ادیان است. زندگی حضرتعالی به عنوان رهبری مذهبی گواه تلاش برای مهیا ساختن شرایط گفت وگوی میان مذاهب مسیحی، و هم چنین تعامل و گفت وگو با رهبران مسلمان و یهودی است.

به علاوه، عنایت حضرتعالی به تلاش برای کاستن فقر و دغدغه ممانعت از سیطره روابط مادی صرف بر دنیای امروز، نویدبخش رویکردهای جدید به مسائل دشوار جهان از منظری دینی است.

بی گمان گرامیداشت سالروز تولد عیسی مسیح (ع) و همه پیامبران عظیم الشأن خداوند، فرصتی است تا زمینه های احترام متقابل ادیان، و گفت وگوی میان آن ها تقویت شود و از مجرای این تعامل، بشریت به تجلی روح صلح طلبانه، انسانی و الهی ادیان نزدیکتر شود.

برای جنابعالی سلامت و طول عمر، و موفقیت در رهبری جامعه بزرگ و جهانی کاتولیک را آرزو دارم.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات