ولایتی:

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکایی ها چاره ای ندارند جز اینکه حق ایران را به رسمیت بشناسند.

به گزارش افکارنیوز ، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخشی از گفت وگو با رادیو به گفت و گوهای ایران و ۱+۵ اشاره کرد و گفت: آمریکایی ها چاره ای ندارند در مورد اینکه باید حق ایران را به رسمیت بشناسند، برای اینکه در این منطقه هرجا که خواستند با زور کاری را انجام دهند شکست خوردند از جمله عراق، سوریه، افغانستان و سوریه، چه برسد به کشوری مانند ایران، چون قدرت خود را طی این سال های پس از انقلاب نشان داده و زیر بار تحمیل آمریکایی ها نمی رود‬.

‫وی افزود: آمریکایی ها به دلیل مشکلاتی که در منطقه دارند و ورشکستگی های اقتصادی، ناچارند با ایران کنار بیایند، اما به دنبال این هستند که ایران قدرتمند نشود، در صورتی که می دانند ایران به دنبال تسلیحات هسته ای نیست و خودشان نیز می دانند و رئیس جمهور آمریکا نیز خود به این نکته اذعان داشته که آمریکا نمی تواند قدرت هسته ای ایران را نادیده بگیرد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان" ما مطمئن هستیم که با مقاومت مذاکره کنندگانمان که افراد خبره ای هستند و با پیگیری سیاست های اصلی نظام که توسط مقام معظم رهبری ترسیم شده است در نهایت ما پیروز خواهیم شد، تصریح کرد: هرچند ممکن است این فرآیند طول بکشد اما مهم این است که ما از حقوق هسته ای خود با قدرت اما با منطق خود دفاع خواهیم کرد، به مذاکرات پشت نخواهیم کرد و حاضریم که مذاکرات را در هرکجا که باشد‬، ادامه دهیم.

به گفته ولایتی ‫آمریکایی ها چاره ای دیگر ندارند و نمی توانند خلاف نظر و خواسته مردم ایران عمل کنند و خود را تحمیل کنند. خودشان نظرسنجی کرده اند و متوجه شده اند که اکثر قریب به اتفاق مردم ایران خواهان قدرت هسته ای هستند علی الخصوص هرچقدر که زمان می گذرد مشخص می شود که کارایی انرژی هسته ای در حوزه های اقتصادی، صنعتی و فناوری و علمی لازم است.

وی تشیخص بیماری ها و درمان آنها و تأسیس آب شیرین کن ها کنار خلیج فارس و تهیه آب شیرین برای مناطق خشک کشور را از نیازهای کشور به انرژی هسته ای در فناوری توصیف کرد.

مشاور بین الملل مقام معظم رهبری، مذاکرات بین ایران و عراق و دیپلماسی جنگ و دیپلماسی مذاکرات را یکی از سخت ترین پرونده های کاری خود در زمانی که خود دیپلمات بود، دانست و گفت: در تاریخ مذاکرات سیاسی ایران با کشورهای دیگر این یکی از سخت ترین و حساس ترین و مهم ترین مذاکرات بود که با عنایت الهی و با هدایت رهبر فقید انقلاب و مقام معظم رهبری و حمایت همه جانبه و صبر مردم توانستیم حقوق مردم را احیا کنیم و همین طور که ایستادگی مردم در جنگ نتیجه داد در مذاکرات نیز جواب داد.

وی در پایان در مورد جوانان اظهار داشت: امید ما به جوانان است. بنده ۳۹ سال است در دانشگاه تدریس می کنم و با دانشجویان سر و کار دارم و کار من از ابتدا کار تحقیق و معلمی بوده و می دانم که جوانان ما چه استعدادهایی دارند و اگر محیط برای آنها فراهم باشد دیری نمی گذرد که به پشتوانه استعداد و پشتکار جوانان ما ایران یکی از قدرت های بزرگ و مطرح جهان خواهد شد‬.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات