بسیج دانشجویی در بیانیه ای به مناسبت فرا رسیدن حماسه ۹ دی تاکید کرد: دولت اگر در پی استیفای حقوق شهروندان است، ابتدا باید با اصلی ترین ناقضان حقوق شهروندی مردم در سال۸۸ که علیه رای ۴۰ میلیونی ملت دست به به کودتا زدند، برخورد کند.

به گزارش افکارنیوز ، بسیج دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور با صدور بیانیه ای، ضمن گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی، تاکید کردند: قانون گرایی، یکی از دیگر از ادعاهای جریان تجدیدنظرطلب و روشنفکر مسلک بود، اما عدم تمکین به قانون و نهادهای قانونی در سال ۸۸ توسط این جریان، عدم اعتقادی حقیقی این جریان به قانون گرایی را آشکار ساخت. سران فتنه به فرض پیروزی در انتخابات۸۸ چگونه می خواستند در جمهوری اسلامی دولت تشکیل دهند؛ وقتی حاضر به تمکین به نظر شورای نگهبان و مجلس و وزارت کشور و مقامات عالی نظام نبودند؟

متن کامل بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه تحلیلی شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی پیرامون یوم ا… ۹دی

«جمهوری» اسلامی نه یک کلمه بیش و نه یک کلمه کم، هنوز این کلام آن امام کبیر (ره) در گوش ما دانشجویان انقلابی طنین انداز است، گویی آن پیر سفر کرده مردم انقلابی ایران را پاسدار اسلامیت و «جمهوریت» نظام قرار داده بود و می دانست این روشنفکران لیبرال که فرموده بود تا زنده ام نخواهم گذاشت مسئولیت ها به دست آنان بیفتد، همان طور که بارها علیه اسلامیت این نظام نو پا کودتا کرده بودند، سرانجام روزی علیه جمهوریت و علیه رای مردم نیز دست به کودتا خواهند زند. سال ۸۸ آن روز فرا رسید و این جریان تجدیدنظرطلب که رای مردم به نامزدی غیر از نامزد مورد نظر خود را دید، علیه مردم غضب کرده و دست به کودتا علیه جمهوریت نظام زد.

این کودتای نیمه سخت روشنفکرانِ لیبرال مسلک که مسبب شهادت چندین تن از هموطنان شد، یک افتضاح سیاسی برای کسانی بود که گاه و بی گاه سخن از مردم سالاری و نام بردن از رای مردم به عنوان منبع مشروعیت نظام میزدند، پرده ها ور افتاد و دروغ گویی و ماهیت جریان قدرت طلبی که ۸ ماه کشور را به خاطر نرسیدن به قدرت به آشوب کشید، هویدا گشت. اصولاً برای این جریان مردم سالاری فقط تا زمانی خوب است که مردم به نفع آنان رای دهند، در غیر این صورت رای مردم تقلب خوانده می شود و مردم توده های نا آگاه دانسته می شوند و این امر تا جایی پیش می رود که به تازگی یکی از فعالین جریان تجدید نظر طلب طرح انحلال مجلس شورای اسلامی را پیشنهاد می دهد!

قانون گرایی، یکی از دیگر از ادعاهای جریان تجدید نظر طلب و روشنفکر مسلک بود، اما عدم تمکین به قانون و نهادهای قانونی در سال ۸۸ توسط این جریان، عدم اعتقادی حقیقی این جریان به قانون گرایی را آشکار ساخت. سران فتنه به فرض پیروزی در انتخابات۸۸ چگونه می خواستند در جمهوری اسلامی دولت تشکیل دهند وقتی حاضر به تمکین به نظر شورای نگهبان و مجلس و وزارت کشور و مقامات عالی نظام نبودند؟ !

و سرانجام مستضعفین و توده های با بصیرت مردم در ۹ دی ۸۸ در اعتراض به فتنه گری، قانون گریزی، کودتا علیه رای ملت، توهین به آموزه های اسلامی و به آشوب کشاندن کشور به خیابان ها آمدند و کشور را از لوث وجود فتنه گران پاک ساختند.

حق رای دادن و موثر بودن این رای در تعیین سرنوشت کشور از اساسی ترین حقوق شهروندان هر جامعه است، کودتای فتنه گران علیه رای مردم در سال ۸۸ بزرگترین نقض حقوق شهروندی بود، دولت محترم اگر در پی استیفای حقوق شهروندان است، ابتدا باید با اصلی ترین ناقضان حقوق شهروندی مردم در سال۸۸ که علیه رای ۴۰ میلیونی ملت دست به کودتا زدند، برخورد کند و حامیان آنان را طرد کند.

سران فتنه که مطابق اصول فقهی و حقوقی مفسد فی الارض محسوب شده و حکم آنان اعدام می باشد، تاکنون با صبر مردم و رافت نظام اسلامی به پای دار مجازات کشانده نشده اند، لکن اکنون که پرده دری و جسارت فتنه گران در چند ماه اخیر هویدا گشته و کار بدان جا رسیده است که ادعا می کنند: «از طلب ۸۸ گذشتیم! » ، ما دانشجویان انقلابی مطالبه محاکمه هرچه سریعتر فتنه گران و سران فتنه را از دستگاه قضا داریم.

هرچند که معتقدیم فتنه گران و سران آنان پیش از محاکمه در دادگاه رسمی در نزد افکار عمومی ملّت بزرگ ایران محاکمه شدند، و طرد اجتماعی و بی توجهی عموم مردم به آنان نشان از این واقعیت دارد.

هرچند سخنان کابینه پیشنهادی دولت یازدهم در جلسه رای اعتماد مجلس در محکومیت فتنه و فتنه گران و برائت از آنان شایان توجه بوده و میخ محکم دیگری بر تابوت فتنه بود، لیکن پس از آن شاهد به کار گیری برخی از عناصر نزدیک به جریان فتنه در لایه های میانه دستگاه های اجرایی هستیم، ما دانشجویان نگران باز گشت حامیان فتنه در لایه های میانی مدیریت اجرایی و یا هر منصب دیگری در جمهوری اسلامی هستیم، و نسبت به آن به دولت هشدار می دهیم.

متاسفانه در چند ماه اخیر شاهدیم از گوشه و کنار کشور مجدداً توهین و تولید تنفر از آموزه های مترقی دینی مردم ایران به گوش می رسد، گویی فضای ارتجاع فکری دورانِ به اصطلاح اصلاحات که در آن به ناب ترین اندیشه های اسلامی هجمه صورت گرفت در حال احیاست، جنبش دانشجویی مسلمان چگونه ساکت بنشیند وقتی می بیند یکی از استانداران تازه منصوب دولت یازدهم عزاداری برای معصومین (ره) را مایه افسردگی می داند؟ مستضعفین انقلابی چگونه خاموش بنشینند وقتی یکی از روزنامه های زنجیره ای به نقد و نفی نص صریح قرآن می پردازد؟

ما دانشجویان بسیجی و مستضعفین انقلابی به فتنه گران و حامیان آنان اخطار می دهیم درصورت تکرار توهین به مقدسات، ۹دی دیگری را رقم خواهیم زد و وطن را از لوث وجود ته مانده فتنه گران عاری خواهیم ساخت. انشاالله

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات