سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر ۱+۵ در مدت پنج ماه باقی مانده نتواند مشکل خود را حل کند و انسجام گذشته خود را به دست نیاورد قطعا توافقنامه منتفی خواهد بود و مقصر اصلی نیز خود آنها هستند.

به گزارش افکارنیوز ، سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین با اشاره به کارشکنی های غرب در مورد مفاد توافقنامه ژنو و همچنین چشم انداز روند مذاکرات گفت: در حال حاضر ۱+۵ دچار بحران شده است، آنها پنج ماه دیگر وقت دارند تا انسجام خود را نشان داده و تعهد خود به توافقنامه را ابراز کنند.

وی در ادامه بیان کرد: اعضای ۱+۵، خود انسجام این گروه را برهم زدند و توافق را زیرپا گذاشتند از جمله آمریکا که توافقنامه را نقض کرد.

نقوی حسینی با بیان این مطلب که ۱+۵ باید مشکل خود را حل کند تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران مفاد توافقنامه را قبول دارد و عملکرد خود را بر طبق آن هماهنگ کرده است اما این آمریکایی ها هستند که خلاف این توافقنامه در حال حرکت هستند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: اگر ۱+۵ در مدت پنج ماه باقی مانده نتواند مشکل خود را حل کند و انسجام گذشته خود را به دست نیاورد قطعا توافقنامه منتفی خواهد بود و مقصر اصلی نیز خود آنها هستند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات