عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهارات اخیر حجاریان را حاشیه ای و غیراصولی دانست و گفت: نمی شود اگر ذائقه سیاسی فردی با پارلمان همخوانی نداشت، بحث انحلال مجلس را مطرح کند چراکه مجلس رکن مهم نظام است و کسی حق انحلال آن را ندارد.

به گزارش افکارنیوز ، کاظم جلالی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر نخست وزیر ایتالیا مبنی بر اینکه مشکلات داخلی ایران ناشی از تصمیمات و انتخاب های احمدی نژاد بوده است، اظهار داشت: این نوع اظهارنظرها دخالت در امور داخلی مردم ایران است.

جلالی ادامه داد: انتخابات در ایران همیشه به شکل دموکراتیک و آزاد برگزار شده و مردم، مسئولان خود را با رأی مستقیم انتخاب می کنند از این رو هر چه که مردم انتخاب کنند نماد مردم سالاری دینی، مورد احترام همگان است.

*دولتمردان غربی از اتخاذ مواضع درباره مسائل داخلی ایران اجتناب کنند


عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر اینکه کسی حق ندارد انتخابات و مسائل داخلی ایران را تخطئه کند، افزود: غربی ها نشان داده اند در آنچه مطرح می کنند، صادق نیستند، در حالی که باید بر اساس مودّت و گسترش روابط از اتخاذ چنین مواضعی درباره مسائل ایران اجتناب کنند.

وی با بیان اینکه مردم زمانی که کسی را انتخاب می کنند، آن فرد در قالب قانون اساسی از اختیاراتی برخوردار است، تصریح کرد: ممکن است ما در داخل نقدهایی به مسئولان خود داشته باشیم چرا که ایران از فضای آزادی بیان برخوردار است اما این امور، مربوط به مسائل داخلی ماست و همان کسانی که نقد هم می کنند اجازه نمی دهند خارجی ها با آنها هم صدا شده و به نوعی سوء استفاده کنند.

*هیچ کس حق انحلال مجلس را ندارد


جلالی در ادامه در خصوص مواضع اخیر حجاریان مبنی بر برخورداری دولت از اختیار انحلال مجلس و تبعات چنین تفکری خاطرنشان کرد: این مباحث کاملا حاشیه ای و غیراصولی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد: طرح چنین مسائلی در زمانی که کشور به همبستگی ملی و پرهیز از حاشیه سازی نیاز دارد، به مصلحت کشور نیست چرا که مجلس رکن مهم در نظام جمهوری اسلامی است و هیچ کس حق انحلال آن را ندارد.

وی ضمن انتقاد از طرح چنین مسائلی از سوی این جریان، تصریح کرد: نمی شود اگر ذائقه سیاسی فردی با پارلمان همخوانی نداشت چنین مسائل غیر اصولی را مطرح کند.

**اختلاف مجلس و دولت از موارد دموکراسی است


جلالی درباره هدف اصلاح طلبان از طرج چنین موضوعاتی در کشور گفت: دولت و مجلس در حال حاضر از روابط بسیار خوبی برخوردار هستند چرا که هر دو دلسوز کشور هستند.

نماینده مردم شاهرود در مجلس در عین حال اظهار داشت: البته ممکن است دولت و مجلس نسبت به یکدیگر نقد و با هم اختلاف نظر داشته باشند اما این از موارد دموکراسی بوده و قابل خدشه نیست.

*دوسال و نیم از عمر مجلس نهم همزمان با دولت روحانی است


عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص اظهارات اخیر یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور در سیستان و بلوچستان و ورود زودهنگام به مباحث انتخاباتی تصریح کرد: از عمر مجلس نهم حدود یک سال و نیم گذشته و دو سال و نیم دیگر از عمر این مجلس همزمان با این دولت است، لذا اگر قرار باشد هر روز با طرح مباحث انتخاباتی جو جامعه را به سمت همکاری پیش نبریم قطعاً به ضرر کشور است.

وی ادامه داد: همه قومیت ها در ایران اسلامی محترم هستند اما ما بحث قومیت نداریم بلکه بحث ملیت ایرانی مطرح است و همه اقوام ایرانی از حقوق خود در قانون اساسی برخوردارند.

جلالی با بیان اینکه نباید بحث زودهنگام انتخابات از سوی مسئولان کلید بخورد، یادآور شد: هرکس دلسوز کشور است باید تلاش کند با آرامش، مشکلات اصلی مردم یعنی مسائل معیشتی، اقتصادی و موانع تولید را رفع کند.

*طرح زودهنگام مسائل انتخاباتی، ذهنیت مسئولان را از مسائل اصلی منحرف می کند


این نماینده مجلس با اشاره به لزوم هم اندیشی کارشناسان و نخبگان با مجلس و دولت برای تقویت راهکارهای تولید، ریشه کن کردن بیکاری و بهبود معیشت مردم تصریح کرد: مسئولان باید بتوانند رضایت مردمی که صاحب این انقلاب و ارباب مسئولان هستند را جلب کنند.

وی در پایان یادآور شد: بنابراین طرح زودهنگام مسائل انتخاباتی، ذهنیت مسئولان را از مسائل اصلی کشور به موضوعات غیراصلی و حاشیه ای منحرف می کند که به نفع کشور نخواهد بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات