نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر کاهش هزینه های اداره کشور گفت: هزینه های ۲۵ هزار میلیارد تومانی دولت در سال ۸۴، در سال ۹۲ به بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد پیش ازظهر امروز در نخستین کنگره ۹۸۰ شهید کارگر مازندران در حسینیه عاشقان شهرستان ساری، اظهار داشت: دفاع مقدس، محصول ایمان و عقیده صبر است و امام راحل، مظهر این کمال انسانی بودند.

وی با بیان اینکه امام راحل، راهی را که تشخیص می دادند در آن راه صابر بودند، یادآور شد: رهبری هم اهل صبر هستند و اگر اهل صبر نبودند امروز شاهد خلق این عزت و اقتدار نبودیم.

ابوترابی فرد با اشاره به اینکه استکبار آماده نبود که در دفاع مقدس، پای میز مذاکره بنشیند، گفت: هدف دشمن، ساقط کردن نظام مقدس جمهوری اسلامی بود تا استقلال و شخصیت ما را از بین ببرد و این اراده دشمن است.

وی با بیان اینکه در میدان نبرد باید با صبر و ایستادگی در مقابل دشمن ایستاد و بر دشمن غلبه کرد، افزود: آنچه سبب شد امام علی (ع) بعد از پیامبر (ص) نتواند بر معاویه پیروز شود به این دلیل بود که یاران آن حضرت، اهل صبر نبودند و در کنار امام خود، ایستادگی نکردند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این راه ادامه دارد و دشمن ما را رها نمی کند، خاطرنشان کرد: دشمن در عرصه نظامی شکست خورد و امروز در حوزه اقتصادی ورود پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه دشمن با هویت دینی و اسلامی ما سر ستیز دارد، گفت: مدیریت نظام سلطه، با مدیریت نظام دینی سر جنگ دارد.

وی با بیان اینکه صبر و ایستادگی باید با عقل، دانش، آگاهی، کاهش هزینه های زندگی و افزایش درآمد همراه باشد، اظهار داشت: مدیران کشور در حوزه کاهش هزینه و افزایش درآمد، ضعیف عمل کردند.

ابوترابی فرد با اشاره به اینکه کسانی که در میدان اقتصادی می خواهند با دشمن بجنگند باید هزینه های زندگی را کاهش دهند، گفت: اما ما هزینه های اداره کشور را به چند برابر افزایش دادیم؛ هزینه های ۲۵ هزار میلیارد تومانی سال ۸۴ در سال ۹۲ به بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

ابوترابی فرد با اشاره به اینکه این اراده ایستادن نیست، افزود: صرف منابع کشور در امور استخدام ها و پرداخت های بی حساب، به تولید نخواهد رسید.

وی با بیان اینکه منابع کشور، محدود است، خاطرنشان کرد: نباید اینگونه باشیم که شعار بدهیم و عمل نکنیم.

ابوترابی فرد یادآور شد: اقتصاد مقاومتی، کمترین هزینه و بیشترین تولید را دارد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منابع باید منجر به ایجاد اشتغال و تولید شود، گفت: هزینه های اداره کشور باید به حداقل ممکن کاهش یابد.

وی با اشاره به اینکه باید با قدرت، پای میز مذاکره حضور یافت، افزود: قدرت ما در قدرت رهبری نظام، ملت و حماسه ۲۴ خرداد سال ۹۲ است که به دست ملت ایران رقم خورد و این قدرت فقط با مدیریت شایسته و رهبری پیامبرگونه رهبر انقلاب و حضور و مشارکت ملت خردمند ایران، شکل گرفته است.

ابوترابی فرد با بیان اینکه باید از این قدرت الهام گرفت و مذاکرات قوی داشته باشیم، تصریح کرد: نیرو های انقلاب و مدافع اسلام، با اقتدار و ظرفیت در مقابل دشمن قرار می گیرند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات