رییس سازمان بسیج مستضعفین رمز غلبه بر مواد مخدر را بکارگیری نیروی مردمی دانست و گفت: باید به سراغ تمام اقشار مرتبط با این موضوع رفت مانند ارشاد قاچاقچی ها؛ و در یک دوره کوتاه به صورت مردمی همه معتادین شهر را ترک داد.

به گزارش افکارنیوز ، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در شورای تامین شهرستان ملایر که با موضوع بررسی طرح مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد و اجرای شهر پاک که با حضور سردار فضلی جانشین ریاست سازمان بسیج مستضعفین سردار آزادی معاونت فرهنگی اجتماعی بسیج و برخی مسئولین و فرماندهان استانی و شهرستانی در فرمانداری ملایر برگزار شد، گفت: اعتیاد توطئه ای علیه ملت ایران است که امام راحل و امام حاضر آن را یک پدیده سازمان یافته برای به زانو در آوردن ملت و یک جنگ خوانده اند.

وی فروش موادمخدر در ایران را با قیمت های بسیار پایین تر نسبت به خارج از کشور نشانه ای از دشمنی استکبار دانست و افزود: دشمن با وجود سختی های فراوان و کشته ها قادر است کالای خود را با قیمت ارزان تر در ایران بفروشد چراکه دستیابی به هدف خود را در این روش یافته است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به فعالیت دستگاه های مختلف در زمینه مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: با وجود این فعالیت های سنگین و تقدیم شهدا، شاهد کاهش نفوذ مواد مخدر نبوده ایم پس باید طرحی نو در انداخت.

نقدی سخن مقام معظم رهبری را مبنی بر موفقیت مسئولین در حل مسائل مختلف کشور با بکارگیری نیروی مردمی یادآور شد و ادامه داد: بسیج قصد دارد تا با استفاده از این فرمول رهبری، به پیروزی قطعی در این زمینه برسد چراکه رمز غلبه بر دشمن علیه مواد مخدر در بکارگیری نیروی مردمی است.

وی بایدهای این روش را اینگونه برشمرد: اول اینکه همه اقشار وارد شوند، دوم از همه ظرفیت های استفاده شود، سوم به صورت همه جانبه کار شود و چهارم اینکه همه عوامل مرتبط را مخاطب قرار دهیم.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج بر ایجاد عزم جمعی در مردم برای مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: با رعایت بایسته های این امر می توانیم همه مردم را متحد کرده و طبق سخن مقام معظم ولایت به پیروزی قطعی دست یابیم.

وی روحیه ایثار و شهادت در مردم و جوانان ملایر را یادآور شد و اظهار داشت: باید از این ظرفیت مردمی استفاده کرد و بعد از به صحنه آوردن مردم به سراغ تمام اقشار مرتبط با این موضوع رفت مانند ارشاد قاچاقچی ها؛ و در یک دوره کوتاه به صورت مردمی همه معتادین شهر را ترک داد.

سردار نقدی بر نقش آفرینی مردم برای نجات شهر خود از شر دشمن تاکید و تصریح کرد: بسیج در مبارزه با مواد مخدر متولی اصلی نیست و فقط متولی به صحنه آوردن مردم برای حل این معضل اجتماعی است.

وی در پایان سخنان خود حضور و هماهنگی سیستم قضایی در کنار اجرای این طرح را ضروری خواند و خاطرنشان کرد: این امر موجب می شود تا جریان مبارزه با مواد مخدر در یک سراشیبی تند قرار گیرد و نیروی انتظامی در برخورد با آسیب های آن بهتر عمل کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات