سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس؛

آن ها با این نوع ملاقات ها مسائل سیاسی را دنبال می کنند و به دنبال مداخله گری در امور داخلی ما هستند در حالیکه باید در چارچوب مقررات خاص کشور ما وارد شوند و آن ها را رعایت کنند.

گروه سیاسی - سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره ملاقات هیات پارلمانی اروپا با جعفر پناهی و نسرین ستوده و انتقاداتی که به این دیدار وراد شده است افکار نیوز گفت: ملاقات این هیات با افرادی که مسئله دار هستند اقدام نابجایی بود اما بزرگ کردن این دیدار و پرداختن بیش از حد به آن نیز می تواند دستاوردهای سفر را به آتش بکشد.

به گزارش افکارنیوز؛ سید حسین نقوی حسینی، اظهار داشت: حتی اگر هیات پارلمانی به دنبال مسائل حقوق بشری است باید بداند مسائل دیگری هم هست که باید به آن ها پرداخت و از آن ها گزارش تهیه کرد و این نوع ملاقات ها در راستای مسائل حقوق بشری و دموکراسی نیست.

نقوی حسینی تصریح کرد: آن ها با این نوع ملاقات ها مسائل سیاسی را دنبال می کنند و به دنبال مداخله گری در امور داخلی ما هستند در حالیکه باید در چارچوب مقررات خاص کشور ما وارد شوند و آن ها را رعایت کنند.

وی افزود: البته اینکه برخی افراد این مسئله را بیش از حد بزرگ می کنند و به آن دامن می زنند و بااین انتقادات تمامی دستاوردهای این سفر را تحت شعاع قرار می دهند درست نیست و این همان چیزی است که مخالفان ما می خواهند، در واقع آن ها می خواهند این سفر ها برای کشور ما حاصلی نداشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: درست است که این ملاقات نابجا بوده اما نباید خیلی فضا و جو تبلیغاتی و رسانه ای علیه آن ایجاد شود.

وی تاکید کرد: قطعا این سفر هم برای هیات اروپایی و هم برای ایران دارای اهمیت و منفعت هایی است و ما نباید با رفتارهای تند حاصل آن را به آتش بکشانیم.

نقوی حسینی گفت: در واقع بعد از سال ها دیوار بتنی ایجاد شده بین ایران و اروپا شکاف برداشته و این دستاورد خوبی هم برای اروپا و هم برای ایران است وقتی آن ها هیات اعزام می کنند قطعا به دنبال برقراری روابط هستند و ما نیز باید در این میان به دنبال کسب منافع خود باشیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات