نماینده ولی فقیه در سپاه، فتنه ۸۸ را حادثه ای بسیار تلخ و چالش برانگیز دانست که توسط برخی عناصر قدرت طلب و هنجارشکن طراحی شد.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظهر امروز جمعه در پیش خطبه های نمازجمعه تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و عرض تسلیت به مناسبت ایام حزن و اندوه آل الله بر این نکته تأکید کرد که باید همگان برای شناخت حق بکوشند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فتنه سال ۸۸ را یکی از حوادث بسیار تلخ و چالش برانگیز کشور دانست و گفت: این فتنه توسط برخی عناصر قدرت طلب و هنجارشکن طراحی و به مرحله اجرا درآمد.

وی با اشاره به خلق حماسه ۹ دی از سوی ملت ایران تصریح کرد: ملت ایران مانند همیشه در واکنش به این فتنه حماسه ۹ دی ۸۸ را خلق کردند که برای همیشه در تاریخ ماندگار شد.

حجت الاسلام سعیدی در ادامه سخنان خود در تشریح مؤلفه های فتنه ۸۸ اظهار داشت: در واقع در ابتدا باید به این نکته توجه کرد که کاندیداتوری در انتخابات، ورود به عرصه رقابت های انتخاباتی و اعتراض به نتایج انتخابات جزو مؤلفه های فتنه نیست بلکه آنچه فتنه را شکل داد همسویی و همکاری محافل داخلی و خارجی بود.

وی با بیان اینکه همبستگی بین جریان قدرت طلب و هنجارشکن با نظام سلطه یکی از مؤلفه های شکل گیری فتنه محسوب می شود، تصریح کرد: حرکت عناصر قدرت طلب در چارچوب طرح های دشمن جزو مؤلفه های فتنه است آن هم دشمنی که به دنبال براندازی با شیوه های نرم است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: جریان قدرت طلب و هنجارشکن داخلی دقیقاً در مسیر اجرای نقشه نظام سلطه که توسط جین شارپ و جورج سوروس طراحی می شود قرار گرفت.

سعیدی اردوکشی خیابانی را دیگر مؤلفه فتنه ۸۸ دانست و یادآور شد: فتنه گران با اردوکشی خیابانی دست به آشوب و تخریب زدند.

وی هنجارشکنی و عبور از قانون و ایستادگی برابر حاکمیت را چهارمین و آخرین مؤلفه شکل دهنده فتنه ۸۸ برشمرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چندلایه بودن فتنه ۸۸ را از نکات دارای اهمیت برای بررسی آن دانست و گفت: معمولاً فتنه های شکل گرفته در طول تاریخ دارای لایه های متعددی هستند؛ یک لایه روی صحنه، یک لایه مباشر و کف خیابان و یک لایه هم در پشت صحنه فعالیت می کنند.

وی با تأکید براینکه شناسایی عناصر پشت صحنه فتنه ۸۸ اهمیت بالایی برای دلسوزان نظام و انقلاب دارد، خاطرنشان کرد: همین افراد پشت صحنه تئوری فتنه را طراحی می کنند البته شناخت عناصر روی صحنه آسان است اما نمی توان به سادگی عناصر پشت صحنه را شناخت.

سعیدی در همین زمینه خاطرنشان کرد: روی صحنه لنین و استالین فعالند و پشت صحنه مارکس، روی صحنه عمر سعد و شمر هستند اما پشت صحنه کسانی بودند که اندیشه براندازی را بعد از رحلت پیامبر طراحی کردند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از پایان سخنانش در این بخش بر این نکته تأکید کرد که فتنه ۸۸ هم همانند فتنه های پیشین دارای سه لایه مجزا است و در همین زمینه گفت: در فتنه ۸۸ یک لایه روی صحنه فعال بود، لایه روی صحنه آن دو نفری بودند که همواره در جلوی فعالیت ها قرار داشتند.

وی همچنین یادآور شد: در آن فتنه یک لایه در کف خیابان قرار داشت و یک لایه نیز پشت صحنه فعال بود؛ برای شناخت افراد پشت صحنه باید از طریق نخبگان و تحلیل ها پیش رفت.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای شناخت بهتر فعالان پشت صحنه فتنه ۸۸ اظهار داشت: فعالان پشت صحنه این فتنه کسانی بودند که کمیته صیانت از آرا و ستاد ابطال انتخابات را تشکیل دادند؛ همین عناصر پشت صحنه هستند که معمولاً در فتنه ها سالم می مانند و مجدداً شروع به فعالیت می کنند که شاهد آغاز فعالیت برخی از اینها هستیم.

سعیدی با طرح این پرسش که چرا در کشورمان زمینه عبور از خطوط قرمز فراهم می شود، گفت: در سیستم آمریکا هیچیک از احزاب و کاندیداها و حتی نمایندگان کنگره به ساختار لیبرال دموکراسی حمله نمی کنند؛ در تاریخ این کشور هیچگاه به سیستم لیبرال دموکراسی حمله نشده است و دو حزب این کشور و طرفداران شان به اصول لیبرال دموکراسی وفادارند.

وی افزود: من تاکنون مشاهده نکرده ام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهور و نمایندگان کنگره آمریکا اجازه داشته باشند به ساختار حاکمیت کشور حمله کنند اما در ایران مشکل از اینجا آغاز می شود که افراد به خود اجازه می دهند به اصول حاکم حمله کنند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همین زمینه یادآور شد: در ۳۴ سال گذشته مکرراً شاهد بودیم که در برخی از دوره ها رئیس جمهور یا کاندیداهای انتخابات به اپوزیسیون نظام تبدیل می شوند.

وی از تمامی پژوهشگران، اعضای شورای نگهبان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست بر روی این مسئله مطالعه کنند تا مشخص شود چرا در کشورمان کاندیداها جرأت می کنند به ساختار نظام حمله کنند.

سعیدی با بیان اینکه انتقاد در جمهوری اسلامی جای خود را دارد، تصریح کرد: حمله به ساختار نظام اسلامی و حرکت در جهت براندازی آن هم برابر نرم افزاری که ذات باری تعالی آن را ارائه کرده، قابل قبول نیست.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه سخنان خود برای نمازگزاران امروز نماز جمعه تهران با طرح این پرسش که آیا فتنه قابل تکرار است از لزوم عبرت گیری از فتنه های گذشته سخن گفت و افزود: رهبران الهی همواره با فتنه ها روبه رو بودند که علی الظاهر ما باید از آن فتنه ها عبرت می گرفتیم.

وی اضافه کرد: در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی هم شاهد فتنه ها و شبه فتنه هایی بودیم اما واقعاً زیبنده کشورمان نبود که یک بار دیگر کسانی که یار امام بودن را یدک می کشند برخیزند، برابر حاکمیت ایستاده و هنجارشکنی کنند.

سعیدی در ادامه سخنان خود به شباهت های بین فتنه ۸۸ و جنگ جمل اشاره کرد و گفت: هم در فتنه ۸۸ و هم در جمل شاهد آغاز ماجرا با تهمت بودیم؛ تهمت به امام علی (ع) که در قتل عثمان نقش داشت و تهمت تقلب در انتخابات.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تقدس نمایی، اردوکشی و طیف بندی خواص را از دیگر شباهت های موجود بین فتنه ۸۸ و غائله جمل عنوان کرد و گفت: در جمل شتر زن پیامبر را مقدس کردند و در اینجا رنگ سبز را، در جمل برابر حاکمیت حق اردوکشی کردند و در ۸۸ در خیابان ها شاهد اردوکشی بودیم، در غائله جمل خواص به چهار دسته تقسیم شدند که در ۸۸ هم شاهد طیف بندی خواص بودیم.

وی عبرت آموزی از فتنه های پیشین را مصونیت آور دانست و بر این نکته تأکید کرد که مردم باید از گذشته عبرت بگیرند تا مجدداً فتنه ها و غائله ها تکرار نشوند.

سعیدی ادامه سخنان خود را به بیان راهکارهای مقابله با فتنه اختصاص داد و اتکا به رهبری و توجه به رهنمودهای معظم له را اولین راهکار مقابله برشمرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وضعیت شناسی، هوشیاری، مراقبت، استقامت و عکس العمل به هنگام را از دیگر راهکارهایی دانست که در شرایط فتنه باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی با اشاره مجدد با حماسه ۹ دی گفت که ۹ دی حماسه ای بود که مردم با جوشش درونی خود آن را آفریدند تا مقابل بزرگترین خطر در مسیر انقلاب بایستند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات