معاون ستاد کل نیروهای مسلح کشور گفت: استکبار بزرگ جهانی، اسلام و تفکر انقلاب اسلامی ایران را مانع سیطره و گسترش خود می داند.

به گزارش افکارنیوز ، سردار سیدمسعود جزایری که در یادواره ۵۰۰ شهید شهرستان صومعه سرا سخن می گفت، د شأن و منزلت شهدا را غیرقابل توصیف دانست و با اشاره به فرموده رسول اکرم (ص) در این خصوص اظهار کرد: هیچ منظره ای نزد خداوند سبحان بالاتر از خون شهدا نیست زیرا شهید با نثار خونش بر پیکر جامعه، خون زنده و گرمی را جاری کرده و مستضعفان را رهایی بخشیدند و با باز کردن بندهای اسارت راه را برای حکومت خداگونه در زمین هموار ساختند.

وی با اشاره به اینکه شهادت عملی حماسه آفرین و قهرمانه است، گفت: برگزاری آیین بزرگداشت شهدا رسیدن به معنویت برای خودمان است.

سردار جزایری شهادت را بر دو رکن تعریف کرد و افزود: شهادت عملی است که با بصیرت و آگاهی صورت می گیرد و به دور از خودمحوری و خودستایی است.

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح کشور یادآور شد: امروز دشمنان برای ادامه اهداف شومشان به تهاجم فرهنگی و جنگ نرم متوسل شده اند تا بتوانند به چپاولگری خود ادامه دهند.

سردار جزایری با اشاره به فتنه سال ۸۸ و نقش آمریکا و دولتمردانش در آن تاکید کرد: آگاه باشیم که دشمنان در کمین نشسته اند و از کوچکترین غفلت بر علیه نظام استفاده خواهند کرد و برای ایجاد جنگ اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و… میلیاردها دلار هزینه می کنند. از آنجاییکه امروز با جنگ پیچیده تر، سخت تر و فشرده تر از جنگ هشساله روبه رو هستیم و دشمنانمان صفی طولانی تر و عمیق تر در پیش گرفته اند لذا جامعه ما نیازمند رزمندگانی چون دیروز است.

سردار جزایری یادآور شد: شناخت دشمن و بصیرت در این راه اولین رکن است و جوانان ما باید با تبعیت از مقام معظم رهبری و شناخت دشمن در جهت دفاع از مرز و بوم نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش کنند و مواظب باشیم که هرگز جلوتر از ولایت فقیه حرکت نکنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات